امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۲:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109016
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۲۵
تعداد بازدید: 36
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، الهام امین‌زاده روز شنبه در نشست با حقوقدانان

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، الهام امین‌زاده روز شنبه در نشست با حقوقدانان دستگاه‌های اجرایی استان خراسان رضوی، در سخنانی با تأکید بر ضرورت ارتباط دانشگاه و دستگاه‌های اجرایی اظهارداشت:

دولت یازدهم به دنبال تعمیق روابط دانشگاه و محیط‌های اجرایی بخصوص در مباحث حقوقی در بالاترین سطوح است و در این راستا برای تدوین سند حقوق شهروندی از اساتید حقوق دانشگاه‌های سراسر کشور، بویژه دانشگاه‌های استان خراسان رضوی دعوت شده تا نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص این سند به دولت ارایه کند.

معاون حقوقی رئیس‌‌جمهوری حل و فصل اختلافات دستگاه‌های اجرایی را با یکدیگر مورد تأکید قرار داد و گفت: معاونت حقوقی ریاست جمهوری حل و فصل اختلافات دعاوی دستگاه‌های اجرایی را در تهران انجام می‌دهد و متولی این کار در استان‌ها، استانداری‌ها هستند.

امین‌زاده افزود: معاونت حقوقی ریاست جمهوری در یک سال گذشته ۷۷ اختلاف را بین وزارتخانه‌ها حل و فصل کرده و این مسأله هیچ‌گونه هزینه‌ای برای دستگاه‌ها نداشته است.

معاون حقوقی رئیس‌‌جمهوری تصریح‌کرد: به هر میزان که حل و فصل اختلاف بین دستگاه‌های اجرایی مورد توجه قرار داشته باشد به همان میزان آرامش بیشتری برای خدمت‌رسانی به مردم فراهم خواهد بود.

وی بر وجود واحدهای حقوقی در کنار دستگاه‌های اجرایی تأکید کرد و گفت: باید قراردادها و اقدامات حقوقی دستگاه‌های اجرایی تأییدیه حقوقی از طرف یک حقوقدان را داشته باشد.

معاون حقوقی رئیس‌‌جمهوری با تأکید بر ساده‌سازی قوانین اظهار داشت: قوانین باید شفاف بوده و برای عموم مردم قابل فهم باشد، از آنجایی که جهل به قانون رافع مسئولیت نیست به همین جهت معاونت حقوقی ریاست جمهوری به دنبال ساده‌سازی و ساده‌نویسی قوانین است و با دستگاه‌های تبلیغاتی و رسانه ملی جلساتی برگزارکرده و قرار شده قوانین به زبان ساده برای مردم بازگو شود.

امین‌زاده تصریح‌کرد: هدف ما این است که آموزش حقوقی را در رسانه‌ها و بویژه رسانه ملی نهادینه کنیم.

معاون حقوقی رئیس‌‌جمهوری خاطر نشان کرد: در جلسه‌ای با وزارت آموزش و پرورش نیز مقررر شده تا در کتب درسی و کلیه برنامه‌های آموزشی، آموزش مفاهیم حقوقی به عنوان یکی از سوژه‌ها مدنظر قرار گرفته شود.

وی اظهارداشت: معاونت حقوقی ریاست جمهوری تسهیل امور حقوقی را مورد توجه قرار داده و به دنبال تنقیح و پیرایش قوانین منسوخ است و فرآیند تنقیح را شروع کرده و قصد دارد قوانین منسوخ را به مردم و دستگاه‌های مسئول اعلام کند.

معاون حقوقی رئیس‌ جمهوری، قانون اساسی را میثاق ملی دانست و بر اجرای مفاد آن تأکید کرد و گفت: قانون اساسی کشورمان حقیقتاً سندی است که در عرصه ملی و بین‌المللی می‌توانیم به آن ببالیم لذا ضرورت دارد آن را مورد توجه جدی قرار دهیم.

در این نشست شماری از حقوق‌دانان حاضر در جلسه، در سخنانی دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود را در خصوص موضوعات مربوط به دستگاه‌های متبوع خود مطرح کردند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها