امروز : سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 25
۰۰:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109021
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۷
تعداد بازدید: 45
نوذر شفیعی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه ...

نوذر شفیعی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی همزمان با مذاکرات ایران و 1+5 تهیه شده، گفت: نگاه مثبت آژانس به برنامه‌های هسته‌ای ایران معطوف به توافقنامه ژنو است که دو طرف تعهداتی را در قبال یکدیگر پذیرفته‌اند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس برآیند گزارش اخیر آژانس درباره برنامه هسته‌ای ایران را مثبت تلقی کرد و افزود: متاسفانه همچنان برخی ابهامات در گزارش آژانس وجود دارد که امیدواریم این رویه غلط آژانس تغییر پیدا کند.

نماینده مردم ممسنی در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دیدگاه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نسبت به گذشته مثبت‌تر شده است و این امر قطعاً می‌تواند بر روند مذاکرات ایران و 1+5 تاثیر مثبتی را بگذارد.

شفیعی تصریح کرد: در چند وقت اخیر آنچه که در گزارشات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درج شده، تائید روند و سیاست‌های قبلی ایران و صلح آمیز خواندن فعالیت‌های هسته‌ای آن است.

وی خاطرنشان کرد: در گزارشات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به وضوح عنوان شده که فعالیت‌های ایران طبق اساسنامه آژانس بین المللی و NPT صورت گرفته و هم‌اکنون هم بازرسی‌ها و راستی‌آزمایی‌ها و گزارشات اخیر آژانس و بازرسان تائید‌کننده این مطلب است.

شفیعی گفت: گزارش مثبت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی باید بر دیدگاه 1+5 تاثیر مثبت بگذارد، ولی هم‌اکنون توپ در زمین آژانس و 1+5 است و اینها هستند که باید درباره گام‌های بعدی که 1+5 در قبال ایران بردارد تکلیف ایران را روشن کنند، زیرا  جمهوری اسلامی ایران طبق جدول کاری که با آژانس به تفاهم رسیده اقدامات خود را به خوبی انجام داده و هم‌اکنون نوبت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و 1+5 است که حسن نیت خودشان را نشان دهند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها