امروز : دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۰۱:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109026
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۳۷
تعداد بازدید: 105
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «منجی الحامدی» وزیر خارجه تونس در مصاحبه‌ای خبری از تمایل کشورش به از سرگیری مناسبات با سوریه خبر داد و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «منجی الحامدی» وزیر خارجه تونس در مصاحبه‌ای خبری از تمایل کشورش به از سرگیری مناسبات با سوریه خبر داد و در عین حال خواستار اتحاد کشورهای منطقه برای مبارزه با داعش شد.

این مقام تونسی درباره رابطه با سوریه و بیان اینکه چندین مصاحبه در این زمینه انجام داده، ولی اظهاراتش تحریف شده است، به پایگاه خبری «العهد» لبنان، گفت: در آینده نزدیک و در صورتی که شرایط فراهم شد، روابط خود با سوریه را از سر می‌گیریم؛ زیرا سوریه کشور برادر ماست و در جهان عرب نیز اهمیت خاص خود را دارد.

الحامدی درباره احتمال نفوذ گروهک تروریستی داعش به تونس نیز گفت: باید مقاومت در برابر داعش و گروه‌هایی مانند آن، پیوند مشترک میان همه کشورهای منطقه باشد؛ زیرا داعش یک مشکل منطقه‌ای است نه ملی و داخلی. لذا باید از نظر بین المللی و منطقه‌ای به این مسئله پرداخته شود.

این مقام تونسی در پایان تاکید کرد، این مسئله (حضور داعش) تونس را وادار می‌کند که برای جلوگیری از این پدیده، با کشورهایی که به این موضوع اهتمام ورزیده‌اند، همکاری کند، بخصوص کشورهای همسایه و کشورهای عربی.

انتهای پیام/ص

 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها