امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۵:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109042
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۳۴
تعداد بازدید: 85
به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دفتر مطالعات فرهنگی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با بررسی ظرفیت‌های حوزه فرهنگ تحقق

به گزارش حوزه پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دفتر مطالعات فرهنگی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی با بررسی ظرفیت‌های حوزه فرهنگ تحقق اقتصاد مقاومتی اعلام کرد: ظرفیت‌های فرهنگ در تحقق اقتصاد مقاومتی در دو حوزه اقتصاد فرهنگ (صنعت فرهنگ) و فرهنگ اقتصاد وجود دارد.

در این تلقی، فرهنگ امر وابسته و تبعی نیست که ابزاری برای اهداف اقتصادی باشد، بلکه فرهنگ، خود استقلال و موضوعیت دارد و هدف تحقق اقتصاد مناسب با فرهنگ دینی و اسلامی است.

در حوزه فرهنگ اقتصاد، مهمترین مسئله وجود تعارض میان ارزش‌های دینی از قبیل صرفه‌جویی، قناعت، انفاق، فتوت و ارزش‌های مدرن از قبیل مدیریت بدن با پوشیدن لباس‌های مارک دار استفاده از لوازم لوکس و غیره است که از طریق تبلیغات بازرگانی، افراد در معرض آن قرار می‌گیرند. مهمترین فعالیت و راهکار در این حوزه، انجام پیوست فرهنگی با هدف کاهش این تناقض‌ها و تعارض‌ها در محیط اجتماعی و فردی است و در این بخش، هدف عمده، کاستن پیامدهای منفی توسعه بر فرهنگ است.

در حوزه اقتصاد فرهنگ، فعال‌سازی ظرفیت‌های این حوزه و رفع موانع آن برای مقاوم‌سازی اقتصاد حوزه فرهنگ و همچنین درآمدزایی و ارزآوری آن در بخش صنعت فرهنگ مهمترین ظرفیت این حوزه برای تحقق اقتصاد مقاومتی است.

در بخش غیرصنعت فرهنگ نیز، گفتمان‌سازی برای اقتصاد مقاومتی، مهمترین ظرفیت بخش رسانه‌ای و تبلیغی حوزه فرهنگ است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار