امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۲:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109047
تاریخ انتشار: ۱۵ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۳:۳۴
تعداد بازدید: 95
حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمجتبی طاهری نماینده مردم ایلام در مجلس خبرگان رهبری، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

حجت‌الاسلام و المسلمین سیدمجتبی طاهری نماینده مردم ایلام در مجلس خبرگان رهبری، در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در جمع اعضای مجلس خبرگان و تأکید معظم‌له بر روی این موضوع که علم و فناوری، اقتصاد و فرهنگ مؤلفه‌های افزایش اقتدار کشور هستند اظهار داشت: همه شاخص‌های پیشرفت زیر مجموعه این سه مولفه قرار دارند و اگر قرار باشد چیزی را به دست بیاوریم باید به این سه مولفه توجه ویژه‌ای داشته باشیم.

*اگر علم را بومی‌سازی کنیم هیچ کشوری توان مقابله با ما را ندارد

وی افزود: اگر می‌خواهیم کشور پیشرفت کند باید رشد علم و فناوری را در نظر بگیریم و اگر بتوانیم علم را بومی‌سازی کنیم هیچ کشور و قدرتی نمی‌تواند با ما مقابله کند و در اصل قدرت کشور وابسته به علم پویا است.

طاهری با بیان اینکه ما در حالی که یک درصد جمعیت جهان را به خود اختصاص داده‌ایم، اما 1.5 درصد رشد علمی جهان را داریم، تصریح کرد: البته ما هنوز راه زیادی برای رسیدن به پیشرفت کامل داریم و نباید فراموش کنیم که در مقوله علم باید تلاش همه‌جانبه‌ای داشته باشیم.

نماینده مردم ایلام در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به موضوع اقتصاد و اهمیت آن، ادامه داد: در حوزه اقتصاد اگر بتوانیم شاخص‌های اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبری بزرگوار انقلاب را به درستی پیاده کنیم در حقیقت به خودکفایی و اقتدار خواهیم رسید و این نکته بسیار حساس و قابل توجه است.

وی با بیان اینکه در حوزه فرهنگ داشته‌های فراوانی داریم و باید در این حوزه کارهای بیشتری انجام دهیم، خاطرنشان کرد: ما مجموعه‌ای از اعتقادات و آداب و رسوم های غنی را پیش روی خود داریم که می‌توانیم با استفاده از آنها در عین حفظ مسلمانی خود پیشرفته و مقتدر باشیم؛ اسلام هیچگونه کمبودی ندارد و در حقیقت ما باید از معارف این دین مبین استفاده کنیم.

*جنگ غزه، بی‌آبرویی تمام عیار مدعیان دموکراسی

نماینده مردم ایلام در مجلس خبرگان رهبری با تأکید بر اینکه جنگ اخیر غزه در حقیقت یک معجزه الهی بود، اذعان داشت: غزه یک محدوده کوچک است و رژیم صهیونیستی با توپ و موشک دست به نسل‌کشی زد اما استقامت و مقاومت مردم غزه تنها یک معجزه می‌تواند باشد.

طاهری در پایان با ذکر این نکته که رژیم پلید صهیونیستی اوج قصاوت خود را در جنگ اخیر نشان داد، تصریح کرد: مردم غزه خانه‌های خود را خالی نکردند و امروز می بینیم که استوارتر از همیشه بر نابودی رژیم جعلی صهیونیستی تأکید می‌کنند و این مسئله یک بی‌آبرویی تمام‌عیار برای مدعیان دموکراسی و در عین حال شرف و آبرو برای تمام مسلمانان و فلسطینیان است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها