امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109058
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، نعمت‌الله ترکی در دومین جلسه کارگروه اقتصادی استان تهران که با حضور دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، اظهار داشت: در این ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، نعمت‌الله ترکی در دومین جلسه کارگروه اقتصادی استان تهران که با حضور دستگاه‌های اجرایی برگزار شد، اظهار داشت: در این جلسه با ایجاد منطقه ویژه اقتصادی ورامین موافق شد که در جلسات آینده جزئیات حضور صنایع در این شهرک بررسی می‌شود.

وی ادامه داد: شهرک‌های صنعتی موظف شدند طی یک ماه آینده مستندسازی لازم را ارائه دهند تا مصوبه آن به امضای استاندار تهران برسد.

ترکی خاطر نشان کرد: شهرک‌های صنعتی در عباس‌آباد، شمس‌‌آباد، فیروزکوه و ورامین در حال احداث است و به لحاظ محدودیت‌های شهرک‌های صنعتی مقرر شد صنایع های‌تک و واحدهای صنعتی غذایی در اولویت قرار بگیرد.

معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر تغییر کاربری‌ زمین‌های واگذار شده به بخش‌های صنعتی اظهار داشت: شهرک‌های صنعتی موظف شدند کل مجموعه واگذاری زمین‌ها را تعیین تکلیف کنند و آن زمین‌هایی که واگذار شده است و فعالیتی ندارند مشخص و در صورتی که در مدت زمان 6 ماهه تعیین تکلیف نشوند به سایر متقاضیان واگذار شود.

ترکی افزود: 340 هکتار از زمین‌های واگذار شده هنوز فعالیت خاصی در آنجا صورت نگرفته است که باید مورد بررسی قرار بگیرند.

وی درباره پتانسیل‌های گردشگری در استان تهران اشاره کرد و گفت: ما معتقدیم استان تهران قطب گردشگری است و کارگروه آمایش ما در حال فعالیت است و بخش‌های خصوصی برای افزایش گردشگری در تهران در غرب، شرق و جنوب تهران طرح‌هایی را ارائه داده است.

معاون برنامه‌ریزی استانداری تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه چه مقدار صنایع آلاینده در استان تهران فعالیت می‌کنند، گفت: 8 هزار صنایع آلاینده در استان تهران فعالیت دارند و این صنایع باید به شهرک‌های صنعتی منتقل شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها