امروز : جمعه ۲۷ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 18
۲۳:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10906
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۲
تعداد بازدید: 170
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه لبنانی الصباح، شیخ حسین العبیدی خطیب مسجد جامع الزیتونه تونس اعلام کرد: آنچه از دو سال پیش در کشورهای عربی ...

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه لبنانی الصباح، شیخ حسین العبیدی خطیب مسجد جامع الزیتونه تونس اعلام کرد: آنچه از دو سال پیش در کشورهای عربی اتفاق می افتد، سایکس پیکوی جدید و توطئه ای برای تجزیه منطقه عربی از شرق تا غرب آن است.

وی در گفت وگو با روزنامه التونسیه گفت: جهاد در اسلام جنگیدن با مسلمانان که در خانه های خود آرام گرفته اند نیست،جهاد واقعی در سرزمین های اشغالی فلسطین است.

وی افزود: جهاد در کشور مسلمان سوریه که از حاکمیت مستقلی برخوردار است شرعاً جایز نیست و هر فردی که برای جنگیدن با مردم مسلمان سوریه به این کشور برود،گویی مرتکب کار حرام خودکشی شده و دنیا و آخرتش را تباه کرده است و سرنوشتی به جز جهنم نخواهد داشت زیرا قتل نفس کرده است و قتل نفس حرام است.

خطیب مسجد جامع الزیتونه تونس با طرح این سوال که جنگجویان در سوریه زیر پرچم چه طرفی هستند تصریح کرد: افرادی که در سوریه با نظام این کشور می جنگند، سنگین ترین ضربه را به اسلام وارد می کنند و بزرگ ترین خطر برای اسلام هستند زیرا امت اسلامی را نابود می کنند.

العبیدی خطاب به جوانان تونسی فریب خورده  که به سوریه رفته اند گفت: شما برای اهداف سیاسی استعمارگر بی دین جهاد می کنید اگر به جای این کار، برای ساختن کشورتان تلاش کنید و به حرف والدینتان عمل کنید برای شما در دنیا و آخرت بهتر بود، خشونت و تروریسم در اسلام حرام است و این جای بحث و جدالی نیست.

العبیدی با هشدار درباره توطئه ای که همه کشورهای عربی را هدف گرفته است گفت : کشورهای عربی یک دشمن مشترک دارند که قرن ها با آن جنگیده اند و این دشمن همان استعمار پیر است که دوباره دست به کار شده است، ناتو دهان خود را برای بلعیدن ما بازکرده است ولی ما کشورهای عربی نظاره گر یکدیگر هستیم و آنچه که در سوریه جریان دارد  اجرای برنامه های استعمارگران متخاصم با کشورهای عربی است.

خطیب مسجد جامع الزیتونه درباره انتقال دختران تونسی به سوریه برای به اصطلاح جهاد نکاح  در کنار عناصر مسلح گفت: این اقدام جهاد محسوب نمی شود و شرعا حرام است  جهاد یاری رساندن به دین خدا است و این اقدام دختران هرگز در اسلام نیامده است.

رسانه‌های تونس دولت قطر را مسئول سربازگیری از میان تونسی‌ها و اعزام آنان به سوریه برای جنگ با نیروهای دولتی این کشور می‌دانند.

دستگاه امنیتی تونس تاکنون چند باند اعزام نیرو به سوریه را منهدم کرده است این باندها برای هر جوان تونسی که به سوریه اعزام می‌شود مبلغ 3 هزار دلار از قطر دریافت می‌کنند.

ابوزید التونسی، یک جهادی تونسی بازگشته از سوریه در گفت‌وگو با تلویزیون خصوصی التونسیه گفت: حدود سه هزار و 500 تونسی در سوریه با نیروهای دولتی این کشور جنگ می‌کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار