امروز : جمعه ۳۱ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 21
۰۳:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109063
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حامد علامتی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از تدوین سند راهبردی سبک ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حامد علامتی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان از تدوین سند راهبردی سبک زندگی دیجیتالی دانش‌آموزان به منظور تحقق مطالبه رهبر معظم انقلاب از استفاده حداکثری از فناوری‌های روز و صیانت از آسیب‌های فضای مجازی در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با همکاری دانشگاه صنعتی شریف خبر داد.

وی گفت: پرورش نخبگان دانش‌آموزی در حوزه‌های فناوری و فراهم آوردن بستری مناسب برای جذب نخبگان نوجوان و جوان دانش‌آموز، از جایگاه ویژه و مهمی برخوردار است.

علامتی ادامه داد: بر اساس این ضرورت همکاری و هم‌افزایی بین دو نهاد فرهنگی و علمی به منظور بالا بردن تأثیر عملکرد و تعمیق و افزایش نفوذ در شبکه نوجوانان و جوانان به عنوان آینده‌سازان انقلاب اسلامی، تفاهم‌نامه فیمابین اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان و دانشگاه صنعتی شریف منعقد شد.

وی گفت: بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت‌های طرفین جهت توسعه فرهنگ اسلامی در بهره‌گیری حداکثری از دانش روز و فناوری‌های نوین و همچنین ایجاد ارتباط و گسترش تعاملات فی مابین به منظور توسعه هدفمند و هوشمندانه در هدایت نخبگان دانش‌آموز در عرصه‌های فناوری دانش‌آموزان از اهداف این همکاری مشترک است.

وی در ادامه افزود: طراحی و تدوین سند راهبردی سبک زندگی دیجیتالی دانش‌آموزان، فرهنگسازی وکارآفرینی دانش بنیان با محوریت مدارس‌کشور، همکاری در هدایت هدفمند و هوشمندانه نخبگان و برگزاری تورهای علمی دانش‌آموزی از موضوعات مهم این تفاهم‌نامه به شمار می‌آید.

علامتی خاطرنشان کرد: آشنایی دانش‌آموزان با محیط دانشگاه و فعالیت‌های دانشجویی، تشکیل کارگروه هدایت، برنامه‌ریزی به جهت هماهنگی کلان و راهبردی برای تدوین چشم‌انداز، سیاست‌ها و برنامه‌های این همکاری دوجانبه است.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در پایان با اشاره به اهمیت توسعه فعالیت‌های علمی و فناوری در حوزه دانش‌آموزان و مدارس گفت: افزایش انگیزه دانش‌آموزان جهت تلاش بیشتر و پرورش تفکر خلاق با برنامه‌ریزی‌های مشترک، استفاده از ظرفیت‌های طرفین در بسترسازی هدایت نخبگان دانش‌آموزی در عرصه‌های فناوری، ایجاد بسترگفتمان‌سازی کارآفرینی و فناوری در مدارس کشور، هدایت و راهبری گروه‌های دانش‌آموزی توانمند در عرصه‌های فناوری اطلاعات و پایش، سنجش و تحلیل علمی شبکه دانش‌آموزان از اهداف مهم اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان برای همکاری با دانشگاه شریف محسوب می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها