امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۶:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109071
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نادر منصورکیایی مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش ...

به گزارش گروه آموزش و پرورش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نادر منصورکیایی مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: مراسم اختتامیه سومین دوره جشنواره دانش‌آموزی نوجوان سالم، 16 تا 19 شهریور ماه 1393 در تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: جشنواره نوجوان سالم با هدف ترویج شیوه‌های زندگی سالم و پیشگیری از رفتارهای پرخطر در بین دانش‌آموزان برگزار می‌شود و دانش‌آموزان می‌توانند، خلاقیت‌ها و ابتکارات خود را در قالب‌های مقاله، عکس، فیلم کوتاه، نقاشی، روزنامه‌دیواری و با موضوعات پیشگیری از گرایش به دخانیات، پیشگیری از گرایش به سوء مصرف مواد و پیشگیری از گرایش به خشونت، ارائه کرده و رقابت کنند.

مدیرکل دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی 93ـ1392، در مجموع 20 هزار و 494 اثر دانش‌آموزی در بخش‌های مختلف جشنواره در سطح مدارس و مناطق ارائه شد که هر استان، برگزیده‌های خود را انتخاب نموده و اختتامیه‌های بخش استانی طی ماه‌های اسفند 1392 تا اردیبهشت ماه 1393 در 32 استان کشور برگزار شد و در مراسم بخش کشوری که به نوعی جشنواره جشنواره‌های نوجوان سالم محسوب می‌شود، با توجه به نظر هیأت داوران، 10 اثر عکس، 18 اثر نقاشی،  8 اثر روزنامه دیواری، 6 اثر مقاله نویسی، 28 اثر فیلم کوتاه به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند که از دانش‌آموزان ارائه کننده این آثار و نیز فعالان پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و سوء‌ مصرف مواد در مدارس کشور، تجلیل خواهد شد.

منصورکیایی گفت: مراسم اختتامیه در روز 18 شهریور ماه جاری در باغ موزه دفاع مقدس و ترویج فرهنگ مقاومت برگزار می‌شود و دانش آموزان طی سه روز حضور در تهران، در کارگاه‌های آموزشی و نیز فعالیت‌های فوق برنامه شرکت می کنند.

وی در پایان افزود: با توجه به رشد استقبال دانش‌آموزان از جشنواره، دفتر مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی،‌ برنامه‌هایی را برای توسعه و ارتقای کیفیت جشنواره، در بخش‌های مختلف موضوعی و فنی، برای اجرا در سال تحصیلی 94-1393 طراحی و تدارک دیده است که بتدریج اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها