امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109073
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
سیروس شفقی امروز در حاشیه بازدید میدانی از شهر آستارا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: طولانی‌ترین پیاده‌رو ساحلی شمال کشور توسط شهرداری آستارا ...

سیروس شفقی امروز در حاشیه بازدید میدانی از شهر آستارا در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: طولانی‌ترین پیاده‌رو ساحلی شمال کشور توسط شهرداری آستارا در حال تکمیل و راه‌اندازی است.

وی با بیان اینکه با تکمیل پیاده‌روی ساحلی بندر مرزی آستارا این پروژه به طولانی‌ترین پیاده‌روی  کشور تبدیل می‌شود، تصریح کرد: این پیاده‌رو روی 2 هزار و 200 متر دیواره سنگی ساحلی شهر اجرا می‌شود و عرض مفید آن چهار متر است.

فرماندار آستارا با بیان اینکه اکنون عملیات کف‌سازی 500 متر دیگر از این پروژه در دست انجام است، گفت: این کار با همت و بودجه شهرداری آستارا انجام گرفته است.

به گفته وی، فاز نخست و دوم پیاده‌روی ساحلی از مقابل در ترانزیت گمرک تا پارک ساحلی شریعتی در سال 1389 به طول 482 متر به بهره‌برداری رسیده است، ادامه داد: عملیات احداث فاز سوم این پروژه در ساحل سفیر امید از سال 92 آغاز و 350 متر از این فاز به اتمام رسیده است.

شفقی زیباترین بخش این پیاده‌رو را اتصال دو مسیر شریعتی و سفیر امید با اجرای یک پل قوسی برای تردد عابران پیاده‌روی دهانه رودخانه مرداب است که آگهی مناقصه آن به‌زودی منتشر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای کامل این پروژه، شهروندان و گردشگران می‌توانند ضمن تردد از این پیاده‌رو، زیبایی‌های دریای خزر را در ارتفاع سه تا پنج متری به نظاره بنشینند.

فرماندار آستارا دغدغه دیگر را بازارچه معروف مثلثی عنوان کرد و یادآور شد: با پیگیری‌های شهردار و شورای شهر لوندویل و مجموعه دولت و نماینده آستارا به‌زودی مغازه‌داران بازار مثلثی لوندویل به بازارچه درحال احداث شهرداری لوندویل انتقال می‌یابند و مشکل ترافیک شهر لوندویل برطرف می‌شود.

انتهای پیام/84001/س40/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها