امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109079
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران؛ پرویز سروری- رئیس کمیسیون نظارت و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اداره کل روابط عمومی و بین الملل شورای اسلامی شهر تهران؛ پرویز سروری- رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران در دیدار با شورایاران منطقه 13 بر نقش نهاد شورایاری در مدیریت شهری تاکید کرد و افزود: شورایاران شبکه مویرگی ارتباطی مردمی با مسئولین و نمایندگان مردم در شورای شهر هستند که ارائه خدمات را به شهروندان تسهیل گری می‌کنند.

وی با بیان اینکه شورایاران به عنوان جهادگرانی هستند که داوطلبانه در جهت حل مشکلات شهروندان تلاش می‌کنند و فرصت‌های ارزشمند برای مدیریت کلانشهر تهران در جهت نظام مند شدن مجموعه شهری ایجاد می‌کنند، تاکید کرد: طی برگزاری جلسات فشرده با مجلس و دولت به راهکار تفاهمی برای برگزاری انتخابات شورایاری دست یافتیم که در این راستا مجلس نقش ناظر ، شورای شهر به عنوان مجری و دولت هم در نقش حامی وارد می‌شود.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران از تشکیل پنج کمیته مشترک با مجلس خبر داد و افزود: در این کمیته‌ها نمایندگانی از شورای شهر، مجمع نمایندگان تهران و استانداری حضور دارند که به تعیین تکلیف و پیگیری مشکلات در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی، عمرانی و شهرسازی می‌پردازند.

وی موضوعات مطرح شده ازسوی دبیران شورایاری را مورد توجه قرار داد و بیان کرد: شورای اسلامی شهر تهران نهایت تلاش خود را دارد تا با انجام وظیفه و رسالتی که به عهده دارد خواسته های مردمی را مورد بررسی‌های کارشناسی قرار داده و نسبت به کاهش مشکلات شهروندان گام بردارد.

سروری همچنین، خاطر نشان کرد: ما درصدد هستیم که هر چه زودتر انتخابات شورایاری‌ها برگزار شود و امیدواریم با تفاهم مشترکی که با وزارت کشور و مجلس شورای اسلامی برقرار کردیم این اتفاق بیافتد، که ما امیدواریم انتخابات شورایاری‌ها تا نیمه اول مهر ماه در صورت موافقت رئیس شورا برگزار شود.

در ادامه این جلسه شورایاران محلات منطقه 13معضلات و مشکلات خود را مبنی بر تسریع در انتقال ترمینال شرق، پوشش مسیل ها، احداث دیوار صوتی، انتقال پادگان‌ها مطرح کردند.

انتقال پادگان‌ها موجب ارتقای سرانه‌های اجتماعی می‌شود

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورا در پاسخ به بیان مشکلات شهروندان منطقه 13 ،گفت: منطقه 13 یکی از مناطقی است که سطح وسیعی از آن توسط پادگان‌ها اشغال شده است به همین دلیل نیاز مبرم به انتقال آنها احساس می‌شود و خوشبختانه با توجه به رویکرد شهردار تهران این حرکت به صورت گسترده در شهر تهران در حال اجراست اما باید مشکلات نیروهای مسلح را نیز در نظر گرفت.

سروری در ادامه از تلاش گسترده برای تفاهم نامه مشترک در موضوع پادگان‌ها خبر داد و افزود: این موضوع در کمیته فرهنگی، اجتماعی و امنیتی مشترک مجلس و شورا در حال پیگیری است که امیدواریم با انتقال بخشی از پادگان‌ها در مرحله اول انجام شود.

وی ادامه داد: انتقال پادگان‌ها از سطح شهر موجب ارتقای سرانه‌های ورزشی، فضای سبز، سلامت و ... می‌شود که ضرورت این امر را بیش از پیش آشکار می‌سازد.

سروری همچنین در پاسخ به کمبود سرانه‌های فرهنگی نظیر کمبود وجود کتابخانه‌ها در منطقه، گفت: بهتر است از ظرفیت مساجد در ایجاد کتابخانه‌ها استفاده شود تا هم بار مالی به شهرداری وارد نشود و هم اینکه از ظرفیت‌های فرهنگی مساجد به نحو احسن بهره برداری شود.

وی همچنین افزود: از ظرفیت مدارس نیز می‌توان در تامین سرانه‌های محلات از جمله سرانه‌های ورزشی استفاده کنیم به گونه‌ای که در ساعات غیر فعال مدارس که از فضاهای خوبی برخوردار هستند می‌توان این بهره برداری را انجام داد.

سروری اضافه کرد : انجام چنین اقدامی هم سبب کمک به شهرداری‌ها خواهد شد و هم سبب نوسازی و تقویت ظرفیت مدار.

بیش از 70 درصد از جرائم در تهران ناشی از حضور معتادان است

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران همچنین به موضوع برقراری امنیت در محلات اشاره کرد و گفت: به رغم تلاش نیروهای انتظامی باید گفت عدم تناسب در نیروی انسانی سبب شده که بعضا اهالی مناطق با مشکل مواجه شوند.

وی افزود: باید از کشورهایی که در این زمینه موفق بوده‌اند الگو برداری کرد و تامین نیروی انسانی در نیروهای انتظامی را جدی گرفت.

سروری تصریح کرد: این نکته را باید در نظر گرفت که 70 تا 80 درصد از جرائم در تهران ناشی از حضور معتادان است و این در حالی است که در برخورد با این افراد دچار مشکلاتی هستیم. از تکمیل ظرفیت زندان‌ها گرفته تا اینکه معتادان را باید به چشم بیماران دید. با این حال ایجاد مراکز باز پروری معتادان می‌تواند موجبات کاهش جرم و ارتقای امنیت در تهران را به وجود آورد که ما در حال فعال سازی مراکزی هستیم که امکان تامین 20 تا 30 هزار نفری معتادان را داشته باشد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، یادآور شد: تا زمانی که مدیریت یکپارچه شهری محقق نشود نمی‌توان به حل نهایی مشکلات نایل آمد. ایجاد مدیریت یکپارچه شهری کلید حل مشکلات تهران است که امیدواریم این موضوع با پیگیری شورای شهر و همکاری مسئولان هر چه زودتر محقق شود.

در ادامه این جلسه رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران و شهردار منطقه 13 با اهدای لوح تقدیر از نمایندگان نهادها و دبیران شورایارای محلات سیزده گانه تجلیل کردند.

در این دیدار به منظور تکریم و تجلیل خانواده معزز شهدا و گرامیداشت یاد و خاطر شهدای 8 سال دفاع مقدس؛ پرویز سروری عضو شورای اسلامی شهر تهران و منصور احمدلو مدیرکل امور ایثارگران شهرداری تهران به همراه هادی ذاکری شهردار منطقه 13، به دیدار خانواده شهیدان بابایی و ارشدیان رفتند.

رئیس کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران با مادر ژاپنی، شهید عباس بابائی و پدر شهید منوچهر ارشدیان گفت‌و‌گو و با اهدای لوح تقدیر و هدایایی ضمن ادای احترام به ساحت مقدس شهیدان؛ از این خانواده‌های مکرم تجلیل کردند.

گفتنی است در این دیدارها، خانواده های شهیدان بابائی و ارشدیان به بیان خاطراتی از این شهیدان والا مقام پرداختند و با اهدای لوح تقدیر و هدایا از آنان تجلیل به عمل آمد.

شایان ذکر است، شهید محمد بابایی در سال 1362 در منطقه فکه و شهید منوچهر ارشدیان در سال 1360 در عملیات منطقه کرخه نور، به درجه رفیع شهادت نایل شدند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها