امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۳:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109096
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «الکساندر لوکاشنکو» رئیس‌جمهوری بلاروس امروز شنبه در مصاحبه اختصاصی با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «الکساندر لوکاشنکو» رئیس‌جمهوری بلاروس امروز شنبه در مصاحبه اختصاصی با شبکه اول تلویزیون روسیه اعلام کرد که بی ثباتی در اوکراین هم برای خود این کشور و هم برای بلاروس و روسیه در همسایگی آن خطرناک است، ولی چنین وضعیتی به نفع آمریکا است.
به گفته لوکاشنکو، در نتیجه بی ثباتی در اوکراین، یک گرداب بزرگی بوجود آمده که همه چیز را به درون خود می‌کشد و تلاش می‌شود تا روسیه و بلاروس را هم در آن بکشانند.
وی گفت: «این "عمو سام" است که از آن سوی اقیانوس دائما ما را به طرف این درگیری سوق می‌دهد. بیایید صادق باشیم، در اوکراین سیاستمداران زیادی هستند که دقیقا دستورات آنها را اجرا میکنند. ما باید خود را از این گرداب بیرون بکشیم، برای اینکه آمریکایی‌ها خود را درگیر نمی‌کنند، بلکه هدف آنها این است که ما را به جنگ یکدیگر بیاندازند.»   
رئیس‌جمهوری بلاروس همچنین گفت که رهبران کشورهای اروپای غربی در مسئله اوکراین دقیقا دنباله روی خط مشی سیاسی آمریکا هستند. به عقیده وی، این مسئله روشن می‌سازد که چرا آمریکایی‌ها تمایلی برای مشارکت در رایزنی‌های مربوط به حل و فصل بحران اوکراین در مینسک نداشتند.
لوکاشنکو همچنین معتقد است که اوکراینی‌هایی که در درگیری‌ها در طرف مقامات جدید کی‌یف می جنگند، غالبا آگاهی دقیقی از اوضاع ندارند. این افراد دچار گمراهی هستند و دیگران برای آنها تصمیم می‌گیرند.
وی در عین حال خواستار آن شد که شکاف بین مردم شرق و غرب اوکراین بزرگنمایی نشود. به گفته وی،مردم مناطق غربی اوکراین، مانند مردم بلاروس ممکن است به سمت افزایش تماس‌ها با غرب متمایل باشند، ولی هرگز حاضر به درگیری نظامی با مردم بخش دیگری از کشور خود نیستند.
لوکاشنکو همچنین یادآور شد که از ابتدای آغاز عملیات نظامی در شرق اوکراین، بیش از 3 هزار نفر از مردم مناطق درگیری به خاک بلاروس پناه آورده اند که دولت بلاروس تلاش کرده تا شرایط مناسبی را برای این افراد فراهم کند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها