امروز : دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 20
۱۶:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109099
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «مرآة البحرین»، «خدیجه الموسوی» همسر «عبدالهادی الخواجه» فعال حقوق بشر بحرین که از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «مرآة البحرین»، «خدیجه الموسوی» همسر «عبدالهادی الخواجه» فعال حقوق بشر بحرین که از سه سال گذشته در زندان‌های نظام «آل خلیفه» به سر می‌برد، از تماس تلفنی الخواجه با وی خبر داد و تاکید کرد: شنبه (امروز) تماسی از وی دریافت کردم که صدایش ضعیف به نظر می‌رسید ولی روحیه‌اش عالی بود.

وی افزود: آری صدایش ضعیف بود، ‌جویای حالم شد.. سعی کردم که صدایم طبیعی باشد زیرا به تازگی پیامی از یک پزشک خارجی دریافت کردم که می‌گفت به علت بالا و پایین رفتن فشار و قند خون عبدالهادی الخواجه به صورت روزانه و چند بار در هر روز، احتمال توقف فعالیت قلب، کلیه و یا کبد وجود دارد.

الموسوی تاکید کرد که وقتی جویای حال همسرش شد، عبدالهادی به گفت: فکر کردم درباره اوضاع روحی‌ام سئوال می‌کنید که عالی است. راضی هستم و راحتم ولی جسم همواره در حال ضعیف و قوی شدن است.

همسر فعال حقوق بشر بحرین افزود: موضوع تمدید 10 روزه حبس مریم (دخترش) را به وی گفتم که گفت: خدا رو شکر، برای مریم نترس زیرا که قوی است.

عبدالهادی الخواجه در بخش دیگری از صحبت‌های تلفنی‌اش با همسرش گفت: می‌دانی که من نمی خواهم بمیرم بلکه می‌خواهم زندگی کنم ولی به صورت آزاد... حق با ماست و اخلاقمان نیز عالی است. در طرف مقابل نظام (بحرین) قرار دارد که بر باطل است و هیچ اخلاق و مرامی ندارد و این امر نکته مهمی است.

اعتصاب غذای عبدالهادی الخواجه در اعتراض به سیاست‌های منامه در قبال خواسته‌های مردم و رفتار ناشایست آنها با زندانیان و فعالان سیاسی و حقوق بشری از هفته گذشته آغاز شده است. دولت بحرین به جای توجه به خواسته‌های الخواجه دختر دومش (مریم) را نیز دستگیر و بازداشت کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها