امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۹:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109101
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه فرانسوی «لوموند» امروز در گزارشی اعلام کرد: «مهدی نموش» عامل حمله به موزه یهودیان بروکسل که در ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه فرانسوی «لوموند» امروز در گزارشی اعلام کرد: «مهدی نموش» عامل حمله به موزه یهودیان بروکسل که در فرانسه بازداشت و در روز 29 ژوئیه گذشته به بلژیک بازگردانده شد، یکی از زندانبانان گروگان‌های غربی گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) در سوریه بوده است.

بنا بر اعلام لوموند، مهدی نموش که در صف این سازمان تروریستی جای داشته، در محل اسارت و گروگان‌گیری چهار خبرنگار فرانسوی به نام‌های دیدیه فرانسوآ، ادوارد الیاس، نیکلا هنن و پییر تورس که در ژوئن 2013 ربوده شده بودند، حضور داشته است. 

نیکلا هنن اعلام کرده که مهدی نموش در دورانی که وی به عنوان گروگان در سوریه به سر می‌برده، یکی از زندانبانان بوده و بارها از سوی وی مورد شکنجه قرار گرفته است. 

به نوشته لوموند، این خبر نتیجه اطلاعاتی است که طی ماه‌های اخیر بواسطه گفته‌های خبرنگاران فرانسوی، از سوی اداره امنیت داخلی فرانسه به بخش ضدتروریستی دادستانی پاریس ارائه شده است.

علاوه بر این، گفته‌های نیکلا هنن مبنی بر اینکه وی چند وقتی را نیز با دو خبرنگار آمریکایی در اسارت گذرانده و همچنین اطلاعات به دست آمده حاکی از آن است که مهدی نموش احتمالا یکی از زندانبانان «جیمز فولی» خبرنگار آمریکایی که اخیرا از سوی گروه تروریستی داعش به قتل رسیده نیز بوده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها