امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۷:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109106
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، نخست‌وزیر نروژ درباره افزوده شدن شمار بیکاران در این کشور ناشی از تشدید ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، نخست‌وزیر نروژ درباره افزوده شدن شمار بیکاران در این کشور ناشی از تشدید تنش‌ها با روسیه هشدار داد.

نروژ و روسیه روابط و همکاری‌های اقتصادی نزدیکی در زمینه‌های تبادلات مواد غذایی داشتند اما به دنبال تنش‌ها و پیوستن نروژ به اردوگاه غرب در اعمال تحریم علیه مسکو، کاخ کرملین هم در اقدامی تلافی‌جویانه این کشورها را تحریم کرد. روسیه اوایل ماه آگوست جاری تصمیم گرفت به مدت یکسال واردات صنایع غذایی از کشورهای غربی شامل کشورهای عضو اتحادیه اروپا، آمریکا، استرالیا، کانادا و نروژ را تحریم کند.

بنابر گزارش ایتارتاس، روسیه یکی از بازارهای عمده مصرف و فروش ماهی نروژ بوده است که در نتیجه ممنوعیت خرید اعمال شده توسط مسکو، خسارات سنگینی به کشاورزان و فعالان صنعت ماهیگیری نروژ وارد شده است.

اظهارات نخست‌وزیر نروژ در حالی مطرح شده که قرار است اتحادیه اروپا تحریم‌های جدیدی علیه روسیه اعمال کند؛ موضوعی که هشدار وزارت خارجه روسیه را درپی داشته و این وزارتخانه اعلام کرد که «روسیه به هرگونه اعمال تحریم‌های جدید پاسخ خواهد داد.»
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها