امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۱۹:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109109
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» از خداحافظی «رابی برنت روزن» از کنیسه یهودیان حومه شیکاگو به دلیل ضدیت با ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» از خداحافظی «رابی برنت روزن» از کنیسه یهودیان حومه شیکاگو به دلیل ضدیت با تل‌آویو خبر داد.

وی در نامه‌ای به اعضای «جماعت یهودیان نوسازی شده» کناره‌گیری از کنیسه مورد نظر را اعلام کرد.

«برنت روزن»  در اوج جنگ  رژیم صهیونیستی ضد غزه تظاهرات «حمایت از فلسطین» در شیکاگو براه انداخت؛ اقدامی که سبب همراهی تعداد قابل توجهی از یهودیان آمریکایی در همراه شدن با تظاهرات علیه جنگ غزه شد.

همین اقدامات راهبه یهودی سبب تشدید خصومت گروه‌های حامی اسرائیل در آمریکا از وی شد تا جایی که «ائتلاف ضد افترا»، که یکی از لابی‌های مهم طرفدار تل‌آویو در آمریکا است،  گروه «صدای یهودیان برای صلح» که یکی از موسسان آن «برنت روزن» بوده را «یکی از 10 سازمان اصلی ضداسرائیلی در آمریکا» خوانده بود.

به دنبال اقدامات برنت در مخالفت با سیاست‌های رژیم صهیونیستی، فشارهای زیادی به کنیسه تحت نظر وی واقع در حومه شیکاگو از سوی حامیان تل‌آویو وارد شده است؛ فشارهایی که در نهایت به کناره‌گیری و خداحافظی وی از کنیسه شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار