امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109116
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات صلیب سرخ امروز شنبه اعلام کردند که کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه این سازمان، به دلیل آتش

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مقامات صلیب سرخ امروز شنبه اعلام کردند که کامیون‌های حامل کمک‌های بشردوستانه این سازمان، به دلیل آتش توپخانه، امکان ادامه مسیر به سمت شهر لوهاسنک را ندارند.

در صفحه این سازمان در پایگاه اجتماعی توئیتر آمده است که به دلیل همین بمباران، کامیون‌های مزبور به سمت مبدأ خود یعنی شهر «استانیتس لوگانسک» بازخواهند گشت. مقامات صلیب سرخ همچنین گفته‌اند که مردم شرق اوکراین به کمک‌های بیشتری نیاز دارند.

درگیری‌های چند ماهه نیروهای ارتش و استقلال‌طلبان اوکراین، باعث وخامت شدید شرایط انسانی در این منطقه شده است. در بسیاری از مناطق، آب و برق قطع شده و سوخت نیز به سختی به دست می‌آید. برخی گزارش‌ها از فرار 600 هزار نفر از شهر دونتسک حکایت دارند.

پیش از این، یک کاروان 240 کامیونی از سوی دولت روسیه، کمک‌های بشردوستانه برای مردم این منطقه ارسال شده بود، این کار البته حاشیه‌های فراوانی داشت زیرا پس از معطلی چند هفته‌ای این کامیون‌ها در پشت مرزهای اوکراین، مقامات روس تصمیم گرفتند با توجه به وخامت شرایط انسانی، بدون گرفتن تأییدیه مأموران مرزی اوکراین، کامیون‌ها را به سمت مناطق شرقی این کشور راهی کنند.

در آن زمان نیز رسانه‌ها از بمباران مناطق اطراف مقصد این کامیون‌ها به وسیله توپخانه ارتش اوکراین خبر داده بودند. مقامات اوکراین هم در واکنش گفته بودند که مسئولیت عواقب ورود این کامیون‌ها به حوزه قضایی کی‌یف را بر عهده نمی‌گیرند.
انتهای پیام/ع.م.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها