امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109133
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
«فؤاد علام»، کارشناس امور امنیتی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره تصریح کرد:‌ هرگونه اقدام نظامی علیه گروه ...

«فؤاد علام»، کارشناس امور امنیتی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره تصریح کرد:‌ هرگونه اقدام نظامی علیه گروه تکفیری داعش در خاک سوریه باید با هماهنگی ارتش سوریه باشد و هرگونه عملیات نظامی در خاک سوریه تنها با هماهنگی با دمشق توجیه‌پذیر است و در غیر این صورت تجاوز شمرده می‌شود که دمشق باید با آن مقابله کند.

این کارشناس امور امنیتی در ادامه این سوال را مطرح کرد که آیا حملات هوایی واقعاً به تنهایی توان غلبه بر دو گروه تروریستی تکفیری جبهه النصره و داعش را دارد که به اعتقاد هر ناظری چنین امری ممکن نیست و در این خصوص باید هماهنگی‌های گسترده‌تری در سطح منطقه و میان تمام کشورها ایجاد شود.

علام خاطر نشان کرد که دمشق نباید به بهانه مبارزه با تروریسم و داعش به واشنگتن و داعش چراغ سبز دخالت در سوریه را بدهد، بلکه در این بین تکیه دمشق باید بیش از هر چیز بر کشورهای اسلامی و عربی باشد و این کشورها نیز باید به خواسته دمشق پاسخ مثبت دهند، به ویژه اگر این باور در کشورهای اسلامی شکل گیرد که هیچ یک از آنها از خطر تروریسم و گروه‌های تکفیری در امان نخواهند ماند.

در همین راستا، علام تاکید کرد که موازنه نیروهای استراتژیک میان گروه‌های تروریستی و توانمندی‌های سوریه با یکدیگر برابری نمی‌کند، به همین دلیل باید که همکاری عربی و اسلامی جهت غلبه بر این تروریسم وجود داشته باشد، در غیر این صورت دخالت آمریکا و غرب در سوریه نتایج فاجعه‌باری به دنبال دارد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها