امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109145
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
مریم نقیبی مدیر بخش بین‌المللی سازمان سینمایی سوره در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در تشریح سیاست‌های بین‌المللای حوزه در بخش سینماگفت: حوزه هنری ...

مریم نقیبی مدیر بخش بین‌المللی سازمان سینمایی سوره در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در تشریح سیاست‌های بین‌المللای حوزه در بخش سینماگفت: حوزه هنری به عنوان یک نهاد فرهنگی هنری به دنبال جذب مخاطب برای آثار هنری تولید شده در این مرکز در داخل و فضای بین‌المللی است. برای حضور در جشنواره‌ها و محافل بین‌المللی همواره به اصول و قواعدی پایبندیم و آنها را در اولویت قرار می‌دهیم. استفاده از ویترینی که جشنواره‌ها در اختیارمان قرار می‌دهند تا صدایمان را به مخاطب جهانی برسانیم، امتیازی است که نمی‌توان کم ارزش دانست و نادیده گرفت.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر و از زمانی که آقای جهان بیگلری به عنوان مدیرعامل سازمان سینمایی سوره شروع به فعالیت کرده‌اند، من و همکارانم در بخش بین الملل با حمایت ایشان و نگاه جدی که به بخش بین الملل دارند برای حضور فیلم‌های بلند، کوتاه و مستند حوزه هنری در شبکه‌های مختلف خارجی، کشورهای خاورمیانه و کشورهای مسلمان برنامه ریزی و تلاش کرده‌ایم و خوشبختانه تلاش‌های ما به ثمر رسیده است.

*پتانسیل سینمای ایران برای جذب مخاطب جهانی بالا است

نقیبی افزود: موفقیت‌های بین المللی تولیدات حوزه هنری، نشان می‌دهد که پتانسیل سینمای ایران برای جذب مخاطب جهانی بالا است و تنها یک نوع فیلم نمی‌تواند انعکاس همه ظرفیت سینمای ایران در محافل بین المللی باشد. پارسال فیلم «حوض نقاشی» که یک ملودرام خانوادگی و کاملا متکی بر فرهنگ ایرانی است جایزه باارزش یونسکو در آسیا پاسیفیک را دریافت کرد و امسال «میهمان داریم» اثری که درباره دفاع مقدس و خانواده شهدا است، در جشنواره بوسان روی پرده می‌رود. فیلم «یه حبه قند» ساخته رضا میرکریمی در موزه هنر هونولولو شهر هاوایی امریکا اکران می‌شود.

مدیر بین‌الملل سازمان سینمایی سوره ادامه داد: تولیداتی که در شهرستان ها و توسط جوانان مستعد ساخته می‌شود، از طریق این واحد به جشنواره‌های مختلف فرستاده شده و جوایز مختلفی دریافت کرده است. حوزه هنری در این بخش توانسته پلی باشد تا فیلمسازان جوانی که در پایتخت زندگی نمی‌کنند و مواهب و روابط حضور در تهران را ندارند، آثارشان را به مخاطبی گسترده و کاملا حرفه‌ای عرضه کنند.

* نمایش تولیدات حوزه هنری در 10 جشنواره معتبر سینمایی

وی گفت: شهریورماه و مهرماه امسال تولیدات حوزه هنری در 10 جشنواره معتبر بین المللی روی پرده می‌روند و این آمار از نظر کیفی و کمی قابل بررسی است. فیلم «حوض نقاشی» در این بازه زمانی در جشنواره فوکواوکا ژاپن، کودک شارجه و ایرانیان استرالیا روی پرده می‌رود.

فیلم «خسته نباشید» اولین ساخته بلند افشین هاشمی و محسن قرائی در جشنواره فنوم پنه و جشنواره پرشین فیلم فستیوال استرالیا حضور دارد. «میهمان داریم» به کارگردانی محمد مهدی عسگرپور در جشنواره بوسان کره جنوبی و جشنواره بالی اندونزی روی پرده می‌رود.

نقیبی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت: انیمیشن «تمام زمستان هایی که ندیده‌ام» به کارگردانی امید خوش نظر، در اولین حضور بین المللی خود در بخش نگاهی به سینمای جهان جشنواره مونترال کانادا شرکت کرده است. این انیمیشن در هفدهمین جشنواره مذاهب امروز ایتالیا به نمایش گذاشته می‌شود.

«انار میوه بهشت است» ساخته تیمور قادری در جشنواره مونترال کانادا و شارجه امارات حضور دارد. مستند «چشم‌ها» ساخته محمدرضا فرطوسی و «سینمای بیداری» ساخته حبیب باوی ساجد در دهمین جشنواره بین المللی سینمای مسلمانان کازان اکران می‌شوند.

وی ادامه داد: فیلم کوتاه «می‌خورد بر بام خانه» به کارگردانی تیمور قادری در هشتمین دوره جشنواره بالی اندونزی و  جشنواره فیلم شارجه و «چیدن سپیده دم» دیگر ساخته این کارگردان در جشنواره کودک شارجه به نمایش در می آید. «خروج اضطراری» ساخته مهدی جعفری در دو جشنواره بالی اندونزی و شارجه امارات به نمایش گذاشته می‌شود. جشنواره کودک شارجه همچنین میزبان انیمیشن «اجل معلق» ساخته شیوا ممتهن است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار