امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109154
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا عزیزی نویسنده، تهیه کننده و کارگردان این اثر به روابط عمومی سیمافیلم گفت: این مجموعه که ساخت و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، علیرضا عزیزی نویسنده، تهیه کننده و کارگردان این اثر به روابط عمومی سیمافیلم گفت: این مجموعه که ساخت و آماده سازی آن در حدود هشت سال به طول انجامید شامل دو بخش است. بخش نخست به فیلم‌های شاخص ژانر دفاع مقدس که در سال 85 تولید شده‌اند، اختصاص دارد و در این بخش ما به تحلیل گسترده فیلم‌های اتوبوس شب، دست‌های خالی، اخراجی‌ها، روز سوم، پاداش سکوت و میم مثل مادر پرداخته ایم. در این بخش علاوه بر گفت‌وگوی تفصیلی با عوامل اصلی تمامی این آثار و پخش تصاویری از فیلم و پشت صحنه، نشست‌های برگزار شده در جشنواره فیلم فجر،امید روحانی و فریدون جیرانی به تحلیل و واشکافی این فیلمها پرداخته‌اند. همچنین با توجه به الهام‌گیری برخی از این آثار از رویدادهای واقعی ما به سراغ شخصیت‌های واقعی این فیلم‌ها نیز رفته و با آنها به گفت‌وگو پرداخته‌ایم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال در بخش تحلیل فیلم روز سوم گفت‌وگوی مفصلی با محمد نورانی در خصوص خاطرات او از روزهای مقاومت خرمشهر داشته‌ایم.

وی افزود: در بخش دوم این اثر به تحلیل و بررسی 4 فیلم لیلی با من است، اشک سرما، مزرعه پدری و به نام پدر که مربوط به سالهای دورتر هستند پرداخته‌ایم که نتیجه این کنکاش و واکاوی مجموعه ای 800 دقیقه ای است که در بخشهای مجزا از تلویزیون پخش خواهد شد.

عزیزی تصریح کرد: همچنین حاصل این تحقیق و تحلیل در قالب 8000 صفحه کتاب همزمان با هفته دفاع مقدس به صورت رسمی رونمایی خواهد شد.

به گزارش سیمافیلم، تعدادی از عواملی که با این مجموعه همکاری داشته اند عبارتند از: ناظر کیفی: رضا شریفیان، تصویربرداران: مانی سنگلجی، محسن گودرزی و شهاب حاجی مشهدی، تدوین: استودیوی اندیشه، صداگذار: استودیو رسا ساز، مجری طرح : انتشارات توفیق آفرین. گوینده متن: ناصر مدقالچی.

همچنین 4 فیلم از این مجموعه یعنی اتوبوس شب، لیلی با من است، مزرعه پدری و اشک سرما از محصولات مرکز سیمافیلم است.

راویان جنگ در گروه معارف، انقلاب اسلامی و دفاع مقدس سیمافیلم تهیه شده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها