امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109160
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،«پرویز» ساخته مجید برزگر، «از تهران تا بهشت» به کارگردانی «ابوالفضل صفاری» ،«آفتاب،مهتاب، زمین» ساخته ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،«پرویز» ساخته مجید برزگر، «از تهران تا بهشت» به کارگردانی «ابوالفضل صفاری» ،«آفتاب،مهتاب، زمین» ساخته «علی قوی تن » و «بیداری برای سه روز» به کارگردانی «مسعودامینی تیرانی» از آثاری است که برای اکران در گروه سینمایی « هنر و تجربه» انتخاب شده اند و به تدریج زمان اکران این فیلمهای سینمایی اعلام می شود .

«پرویز» دومین ساخته «مجید برزگر» از زمان دریافت  جایزهٔ ویژه هیات داوران در شصتمین دوره جشنواره جهانی سن سباستین تا کنون در بیش از سی جشنواره جهانی شرکت کرده است و جایزه زرد آلوی نقره‌ای جشنواره ایروان   جایزه قرقاول طلایی جشنواره کرالا، هند را نیز دریافت کرده است   . بازیگران فیلم لووان هفتوان،حمیرا نان اهلی و محمود بهروزیان هستند و روایت زندگی «پرویز» 50 ساله را بازی می کنند که به دلیل ازدواج پدرش باید خانه را ترک کند . این فیلم عکس العمل متفاوت «پرویز» را در قبال این اتفاق برای تماشاگر به تصویر می کشد.  «حامد رجبی»، «بردیا یادگار» و«مجید برزگر» نویسنده فیلمنامه و «سعید آرمند» تهیه کننده این اثر سینمایی 105دقیقه ای است.

این روزها فیلم «امروز» ساخته «رضا میرکریمی» با استقبال خوبی روبرو شده است . دو بازیگر آن «پرویز پرستویی» و «سهیلا گلستانی» در فیلم « بیداری در سه روز» به کارگردانی  « مسعود امینی تیرانی » و تهیه کنندگی «مجید شیخ انصاری» بازی کرده اند.  در این اثر سینمایی قرار است این دو نفر برای سه روز کامل بیدار بمانند. می توان منتظر ماند و دید این تجربه هنری می تواندمانند فیلم «امروز » مورد استقبال مخاطبان سینما قرار گیرد .

«از تهران تا بهشت» به کارگردانی و تهیه کنندگی « ابوالفضل صفاری» بازیگران شناخته شده ای نظیر «مهناز افشار»،« مهران احمدی»،«فرزین صابونی» و «جعفر والی » دارد . قرار است تماشاگر در این فیلم 90 دقیقه ای روایت رفتارها و کشف و شهودهای زنی را دنبال کند. زنی با همسرش دچار چالش می شود، مرد او را ترک می کند و زن به دنبال او  سفری نمادگون را آغاز می کند.

«بایرام فضلی» مدیر فیلمبرداری « ازتهران تا بهشت» است و «حسین مرتضاییان آبکنار » نویسنده رمان « عقرب روی پله‌های راه‌آهن اندیمشک»  و «ابوالفضل صفاری» نویسنده فیلمنامه  آن هستند .

«آفتاب ، مهتاب ، زمین » به کارگردانی و تهیه کنندگی «علی قوی تن » یکی دیگر از آثار سینمایی است که قرار است در گروه سینمایی «هنر و تجربه» اکران شود . این فیلم سینمایی که بازیگرانش مهسا معرفتی،حسین محمدیان،شادی محمدپور و هم چنین علی قوی تن است در جشنواره فیلم فجر سیمرغ بلورین بخش بین الملل و استانی قم را دریافت کرده و در جشنواره  بمبیی و جشنواره بین المذاهب رم شرکت کرده و حق اکران آن برای نمایش در 12 کشور فروخته  شده است .  راوی این فیلم دختر جوانی است که بخشهایی از کودکی اش را به یاد می آورد. یک  روحانی  وارد روستا می شود و قصد دارد بماند اما فقط یک کودک با او ارتباط برقرار می کند . آن هم کودکی که روحانی اسب پدرش را از مرگ نجات داده است .

فیلمهای سینمایی  «ماهی و گربه» به کارگردانی «شهرام مکری» ، «اشیا آنچه در آیینه می بینید به شما نزدیکترند» به کارگردانی «نرگس آبیار» ، «پوسته» به کارگردانی «مصطفی آل احمد »، «تابور» به کارگردانی «وحید وکیلی فر» و دختر.. مادر...دختر به کارگردانی «پناه برخدا رضایی» دیگر آثار سینمایی هستند که قرار است در این گروه سینمایی اکران شوند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها