امروز : جمعه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - 2017 April 28
۰۶:۵۸
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109163
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، کتاب «گفتارهایی در روزنامه نگاری شهروندی» بر آن است تا ادبیاتی جامع از روزنامه نگاری شهروندی برای آگاهی از ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات فارس، کتاب «گفتارهایی در روزنامه نگاری شهروندی» بر آن است تا ادبیاتی جامع از روزنامه نگاری شهروندی برای آگاهی از ریشه‌ها و پیشینه‌ها و شناخت چیستی‌ها و چرایی‌های آن به دست دهد.

این کتاب که به همت آلن استوارت نوشته شده است با ترجمه محمود سلطان آبادی و امید جهانشاهی به فارسی برگردانده شده است.

ایده اصلی شکل دهنده روزنامه نگاری شهروندی این است که افرادی که فاقد تخصص و آموزش در زمینه روزنامه نگاری حرفه‌ای هستند،‌ بتوانند با استفاده از ابزارهای مدرن و تکنولوژی روز و از طریق دسترسی به اینترنت ، دست به خلق و توزیع واقعیت‌های رسانه‌ای بزنند. امروز روزنامه نگاری شهروندی مناسبات قدرت در عرصه خبر و اطلاع رسانی را دگرگون کرده است. دامن گستری تکنولوژی های ارتباطی و برد و برش های رسانه ای تکنولوژی های جدید و دیجیتال موجب غلبه صدای حاشیه‌ها بر متن و ظهور الگوهای ارتباطی شبکه ای نوظهور شده است.

این کتاب مجموعه‌ای از مقالات برجسته‌ترین استادان روزنامه نگاری در دنیا است که درباره موضوع روزنامه نگاری شهروندی دست به تحقیق و پژوهش زده‌اند و مجموعه مقالات آنها در این کتاب گردآوری شده است.

انتشارات همشهری این کتاب را در 140 صفحه با قیمت 18هزار تومان منتشر کرده است. علاقه مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند با شماره تلفن02123023271 تماس بگیرند.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار