امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۲:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10917
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به گزارش سالانه دبیرخانه شورای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به گزارش سالانه دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس و اتهامات و ادعاهای مطروحه در این گزارش درباره جمهوری اسلامی ایران گفت: این گزارش خود دلیل آشکاری است که شورای همکاری خلیج فارس با گذشت 32 سال و شکست بسیاری از سیاست‌هایش در قبال موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی، از شناخت واقعیات اطراف خود عاجز است و به رغم نداهای خیرخواهانه جمهوری اسلامی ایران و برخی از اعضای همین شورا، همچنان تحت تأثیر سیاست‌های منفی و غیر سازنده قرار دارد.

عراقچی افزود: تکرار مواضع مداخله جویانه در قبال مالکیت و حاکمیت جمهوری اسلامی ایران بر جزایر تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی، هیچگونه تأثیری بر واقعیت‌های موجود حقوقی و تاریخی نداشته و نخواهد داشت؛ این جزایر بخش لاینفک سرزمین ایران است و تمامی اقدامات انجام گرفته در جزایر مزبور، در چارچوب حقوق حاکمیتی جمهوری اسلامی ایران می‌باشد.

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: جای تأسف است که شورای همکاری در گزارش خود در مورد مذاکرات هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران با گروه 1+5، ادعاهایی را مطرح کرده که از یک سو نشان دهنده بی اطلاعی و از سوی دیگر بیانگر نیات سوء برخی اعضای این شورا نسبت به حل و فصل مسالمت‌آمیز موضوعات مهم منطقه‌ای و بین‌المللی است.

وی همچنین افزود: عدم مداخله در امور داخلی سایر کشورها به ویژه همسایگان و پیروی از سیاست احترام متقابل از جمله اصول پایدار و ثابت سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها