امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10919
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۱۰:۰۳
تعداد بازدید: 132
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الخبر پرس، آمار و ارقام ارائه شده از سوی وزارت دادگستری عربستان سعودی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری الخبر پرس، آمار و ارقام ارائه شده از سوی وزارت دادگستری عربستان سعودی نشان می‌دهد که ظرف سه ماهه نخست سال جاری میلادی (2013) 27 مورد خودکشی در این کشور به ثبت رسیده است.

براساس این آمار ، ریاض با ثبت 12 مورد حودکشی بالاترین میزان خودکشی در میان‌های شهرهای عربستان را به ثبت رسانده است. همچنین این آمار و ارقام نشان می‌دهد که مکه چهار مورد و هریک از شهرهای دمام، تبوک و عرعر دو مورد و شهرهای حوطة بنی تمیم و الأحساء و حائل و ضمد و سکاکا یک مورد خودکشی را ثبت کرده‌اند.

در این ارتباط «محمد القحظانی»، روان پزشک سعودی می‌گوید که 90 درصد خودکشی‌های ثبت شده در عربستان سعودی به دلیل اختلالات روحی و روانی و در میان زنان عربستانی بوده است.

وی دلیل روی آوردن زنان عربستانی به خودکشی را مشکلات خانوادگی و اوضاع بد اقتصادی و معیشتی بیان کرده که موجب می‌شود تا آنها نتوانند ساده‌ترین نیازهای معیشتی خود را برآورده کنند و مورد تبعیض در خانواده‌های خود قرار گیرند.

از سوی دیگر «ابتسام النوری»، کارشناس امور اجتماعی عربستانی نیز اعلام کرد که اقدام برای خودکشی در عربستان سعودی را نمی‌توان پدیده‌ای گذرا و آنی به شمار آورد و این پدیده هم اکنون به دلیل گسترش پدیده‌هایی همچون افسردگی مزمن و بیماری‌های روحی و روانی در عربستان در حال گسترش است.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار