امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109212
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۱۸
تعداد بازدید: 23
روزنامه ابتکار امروز یکشنبه 16/6/93 در مطلبی با عنوان «احتمال استیضاح وزیر مدرسه‌ها در ماه مهر» نوشت: در حالی انتشار خبری درباره استیضاح وزیر آموزش و ...

روزنامه ابتکار امروز یکشنبه 16/6/93 در مطلبی با عنوان «احتمال استیضاح وزیر مدرسه‌ها در ماه مهر» نوشت: در حالی انتشار خبری درباره استیضاح وزیر آموزش و پرورش با امضای بیش از 50 نماینده مجلس دست به دست و دهان به دهان می‌چرخد که هنوز سه هفته از استیضاح وزیر علوم نگذشته است و وزیری که نهادهای آموزشی و به ویژه مدارس کشور زیر نظر وزارتخانه‌اش اداره می‌شوند، در آستان بازگشایی آنها تهدید به استیضاح شده است. اصرار مجلس بر استیضاح وزرای علوم و آموزش و پرورش در شرایطی از سوی برخی نمایندگان در حال پیگیری است که کمتر از دو هفته به آغاز سال تحصیلی جدید باقی مانده است و بنا به گفته بسیاری از کارشناسان و گزارش‌ها و یادداشت‌های رسانه‌ای، التهاب آفرینی در فضای آموزشی کشور در این بازه زمانی حساس، می‌تواند تبعات قابل توجهی در پی داشته باشد. جالب این است که دلیل استیضاح وزیر آموزش و پرورش نیز، انتصاب‌های وی در وزارتخانه متبوعش عنوان شده است. همان دلیلی که در ظاهر امر علت اصلی استیضاح وزیر علوم بود و وزارت را از وی گرفت.این روزنامه اصلاح‌طلب در ادامه تاکید می‌کند: اصرار نمایندگان بر پاسخ خواستن از وزرا درباره انتصاب‌ها در وزارتخانه‌ها اگر نشان دهنده حساسیت نمایندگان مردم در امور کشور تا این سطح و نویدبخش معقول و معتدل شدن امور کشور است، اما باید توجه داشت که آیا کلیت مجلس با توجه به درک نیاز و فوریت موضوع به این مسئله وارد شده است یا هدایت تعدادی از نمایندگان مخالف دولت در همه گیر کردن فضای استیضاح نقش دارد.

افزون براین لازم است یادآوری شود که اگرچه نظارت در همه ابعاد بر همه دستگاه‌ها توصیه اکید رهبری و خواسته مردمی است اما زیاده روی و انحصار طلبی در این باره در واقع وزرا را به مهره‌های شطرنجی تبدیل می‌کند که حرکات آنها از سوی تنی چند از نمایندگان هدایت می‌شود و بنابراین، دولت منتخب مردم، تبدیل به عروسک خیمه شب بازی تنی چند از نمایندگان خواهد شد و برای پیش از گیری از این موضوع باید عقلانیت، عدالت و قوه تشخیص و منطق را در صدر هر نوع طرح و برنامه‌ای در قبال دولت، سرلوحه قرار داد.

با این وجود روز گذشته عزت الله یوسفیان ملا رییس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی از افزایش تعداد امضاهای استیضاح وزیر آموزش و پرورش به بالای 50 امضا خبر داد و در ارتباط با آخرین وضعیت استیضاح وزیر آموزش و پروش گفت: تعداد امضاهای این استیضاح در تعطیلات مجلس در حال افزایش است و استیضاح کنندگان نیز برای مطرح کردن این استیضاح جدی هستند.

به گزارش فارس، خبری که به اعتقاد روزنامه ابتکار "دست به دست و دهان به دهان" می‌چرخد همان گفت‌وگویی است که دیگر رسانه اصلاح‌طلب، یعنی خبرگزاری ایلنا آن را منتشر کرده و یوسفیان ملا روز گذشته در گفت‌وگو با خبرنگار این رسانه خبر از افزایش امضاهای استیضاح فانی داده است.

روزنامه آفتاب یزد و آرمان نیز دیگر روزنامه‌های اصلاح‌طلب هستند که با استناد به همان خبر خبرگزاری ایلنا، بر استیضاح وزیر آموزش و پرورش تاکید کرده‌اند که در ادامه تصاویر آن را مشاهده می‌کنید؛ 

هفته گذشته محمد‌حسن ابوترابی فرد نائب‌رئیس مجلس شورای اسلامی، بر این نکته تاکید کرد که "استیضاح هیچ وزیری در دستور کار مجلس قرار ندارد".

غلامعلی حدادعادل، رئیس فراکسیون اصولگرایان مجلس نیز با اشاره به اینکه پس از استیضاح فرجی دانا وزیر علوم برخی فضاسازی مبنی بر اینکه پنج وزیر دیگر استیضاح می‌شوند، را ایجاد کردند، اظهار داشت: کسانی که چنین مسئله‌ای را مطرح کردند لابد خودشان دوست دارند پنج وزیر دیگر استیضاح شود.

 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها