امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109222
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۱۸
تعداد بازدید: 37
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ناصر سراج در مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید بازرسی استان تهران ضمن تقدیر از ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ناصر سراج در مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید بازرسی استان تهران ضمن تقدیر از عملکرد مصطفی راشد اظهار داشت: رئیس سابق بازرسی استان تهران علی‌رغم کمبود نیرو و امکانات و بودجه ناچیزی که در اختیار داشت عملکرد موفقی را داشته است.

وی افزود: تلاش من این بود کسی به جای راشد بیاید که بتواند مثل او کار کند به همین جهت من به سراغ دادستان استان البرز رفتم و به سختی توانستم رضایت آیت‌الله آملی‌لاریجانی را برای حضور ایشان در سازمان بازرسی کل کشور بگیرم.

وی در ادامه گفت: براساس اصل 174 قانون اساسی دو وظیفه مهم سازمان بازرسی نظارت بر حسن انجام امور و اجرای صحیح قوانین است که اگر به درستی صورت گیرد دولت مشکلی نخواهد داشت.

سراج تصریح کرد: خوشبختانه ما با دولت و شخص رئیس‌جمهور ارتباط تنگاتنگی داریم و تاکنون هر نامه‌ای که در خصوص زمین‌خواری ارسال کرده‌ایم 4 یا 5 روز بعد رونوشت دستورات رئیس‌جمهور برای ما ارسال شده است.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به بازرسی‌های سالانه فوق‌العاده و موردی این سازمان گفت: ما سال گذشته حدود 60 هزار اعلام شکایت داشتیم که بیش از 90 درصد آنها پیگیری شده است.

وی همچنین به تعداد پرونده‌های سازمان اشاره کرد و گفت: ما 9 هزار و 742 پرونده داریم ضمن اینکه 2 هزار و 527 مورد تخلفات اداری را در دستگاه‌های اجرایی کشور شناسایی کرده‌ایم.

سراج با اشاره به شناسایی 815 مورد تخلفات کیفری گفت: آمار شکایت به سازمان بازرسی در سال 91 ، 36 هزار و 696 مورد بوده و در سال 92، 27 هزار و 248 مورد بوده است.

وی ادامه داد: همچنین در بحث وصول مطالبات واریز شده به خزانه آمار ما 894 میلیارد تومان است ضمن اینکه توانستیم هزار و 190 میلیارد تومان از تضییع بیت‌المال جلوگیری کنیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به رفع تصرفات و تخریب اراضی 9 هزار و 35 هکتار زمین گفت: تعداد پیشنهادات سازمان بازرسی در جهت اصلاح ساختار 8 هزار و 510 مورد بوده و از تعداد 18 هزار و 140 پیشنهاد ارائه شده توسط سازمان‌های مختلف به دستگاه‌های اجرایی 5/98 درصد مورد پذیرش واقع شده است.

ناصر سراج در پایان با اشاره به سفر خود به کشور دانمارک برای استفاده از تجربیات کشورهای عضو آمبودزمان گفت: هدف ما از این سفر بهره‌گیری از تجربیات کشورهای دیگر است و من طی صحبتی که با دادستان کل مفاسد دانمارک داشتم اطلاع پیدا کردم که طی 11 سال گذشته تنها 82 مورد تخلف در این کشور صورت گرفته که بزرگترین فساد دانمارک 13 هزار یورو معادل یک ماه حقوق رئیس آمبودزمان این کشور بوده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها