امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۹:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109230
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۱۸
تعداد بازدید: 25
قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیرامون مشکلات ایجاد شده برای

قاسم جعفری سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پیرامون مشکلات ایجاد شده برای دانشجویان ایرانی در کشور نروژ ضمن انتقاد از رفتار این کشور در برخود با دانشجویان ایرانی، گفت: امروز صبح در این رابطه صحبت‌هایی با معاون وزیر علوم داشتم و از وی خواستم با توجه به حساسیت مردم و رسانه‌ها این موضوع پیگیری شود او نیز قرار شد تا فردا بررسی‌هایی در این رابطه داشته‌باشد و گزارش جامعی را به نمایندگان ارائه کند.

وی افزود: متاسفانه کشورهای حوزه اسکاندیناوی دچار یک نوع غرور هستند، نروژ امروز با بهانه بحث هسته‌ای و تحریم‌ها دانشجویان ما را که در آنجا مشغول به تحصیل هستند محروم کرده است. این کار درستی نیست و نباید با بهانه‌های واهی با زندگی افراد بازی شود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما باید با مقاومت منطقی تلاش کنیم تا نروژ به معاهدات بین‌المللی پایبند باشد. امیدواریم با تلاش و پیگیری مسئولان هرچه زودتر مشکلات این دانشجویان برطرف شود.

جعفری اضافه کرد: رسیدگی به مشکلات دانشجویان ایرانی در نروژ یک بحث چند وجهی است، افرادی که هم اکنون در نروژ دچار مشکل شده‌اند هم شهروند ما و هم دانشجو هستند باید با تعامل میان وزارت خارجه، وزارت علوم، مجلس و رسانه‌ها مشکلات این دانشجویان پیگیری شود.

وی در خاتمه اظهار داشت: این دانشجویان شهروند ایران هستند و ما باید نسبت به کرامت شهروندان خود حساس باشیم. احتمالا تا فردا بررسی‌های لازم از طرف وزارت علوم انجام می‌شود و با همکاری مسئولان مربوطه راه‌حل مناسبی برای مشکلات این دانشجویان پیدا خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها