امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۸:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109233
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۱۸
تعداد بازدید: 26
به‌ گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمید چیت‌چیان وزیر نیرو در نشست شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان خراسان رضوی، ضمن تبریک میلاد ...

به‌ گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حمید چیت‌چیان وزیر نیرو در نشست شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان خراسان رضوی، ضمن تبریک میلاد امام رضا (ع) و قدردانی از تلاش‌ برای تامین آب و برق در این استان، گفت: با ابلاغ مصوبه‌های چهاردهمین نشست شورای‌عالی آب، زمینه‌های مناسبی برای اصلاح و بازسازی شبکه‌های توزیع آب فراهم می‌شود.

وی افزود: منابع آب زیرزمینی استان خراسان رضوی با کاهش قابل‌توجهی مواجه شده و از تمام ظرفیت‌ سازه‌ای جهت استحصال آب استفاده شده است.

وی با بیان اینکه موضوع انتقال آب دریا و واردات آب از سایر کشورها در حال مطالعه است، اظهار داشت: یکی از گزینه‌های جدی برای تامین آب در معاونت آب و آبفای وزارت نیرو، استفاده از آب‌های ژرف است.

وزیر نیرو در ادامه از آغاز عملیات اجرایی احداث بخش بخار نیروگاه فردوسی با استفاده از ظرفیت‌های قانون بودجه توسط مپنا در آینده نزدیک خبر داد و بر لزوم توجه جدی بخش برق به استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر تاکید کرد.

وی در پایان دستور لازم جهت برطرف کردن موانع حضور فعال‌تر بخش خصوصی در احداث نیروگاه‌های CHP را صادر کرد.

محمدحسین جعفری مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی نیز در ابتدای این نشست، توضیحی پیرامون وضعیت منابع آب این استان ارایه کرد و گفت: رویکرد ما از مدیریت سازه‌ای به مدیریت مصرف تغییر پیدا کرده است.

علی سعیدی مدیرعامل توزیع نیروی برق مشهد نیز ضمن ارایه گزارشی از اقدام‌ها و فعالیت‌های انجام‌شده، گفت: راهبرد شرکت توزیع برق مشهد با اولویت کاهش تلفات، افزایش بهره‌وری و ارتقای سطح رضایت‌مندی مشترکان است.

همچنین محمدرضا مزینی مدیرعامل شرکت توزیع برق استان خراسان رضوی با ارایه گزارشی از عملکرد این شرکت، گفت: تمام روستاهای بالای 10 خانوار استان خراسان رضوی برق‌دار شده‌اند.

وی افزود: پس از موفقیت پروژه اتوماسیون در شهرستان‌های نیشابور، سبزوار و تربت حیدریه، این طرح در شرکت‌های توزیع استان‌های یزد و خوزستان و شهر اصفهان توسط این شرکت و با همکاری دانشگاه حکیم سبزواری به‌زودی اجرایی می‌شود.

محمد طاهری مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری خراسان رضوی نیز در ادامه این نشست با ارایه گزارشی از فعالیت‌های صورت‌گرفته و تشریح چگونگی عبور از بحران آب در تابستان 93، گفت: با همت و تلاش تمام همکاران در پیک تابستان 93 باوجود گرمای بی‌سابقه مصرف آب شرب استان را مدیریت کردیم.

همچنین محمد دانشگر مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان خراسان رضوی گفت: براساس گزارش شورای فنی استانداری، این شرکت رتبه نخست را در بین دستگاه‌های اجرایی استان از نظر پیشرفت طرح‌ها احراز کرده است.

وی خاطرنشان کرد: پدیده خشک‌سالی تاثیر منفی شدیدی بر منابع آب شرب روستایی استان داشته است.
انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها