امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۲:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109241
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۱۸
تعداد بازدید: 45
«شیخ ادهم بارزانی» یکی از شیوخ نامدار بارزانی در اقلیم کردستان عراق در گفت‌وگویی با خبرنگار فارس در اربیل در خصوص مبارزه با تروریستهای تکفیری داعش در ...

«شیخ ادهم بارزانی» یکی از شیوخ نامدار بارزانی در اقلیم کردستان عراق در گفت‌وگویی با خبرنگار فارس در اربیل در خصوص مبارزه با تروریستهای تکفیری داعش در عراق اظهار داشت: مبارزه با تروریستها و دفاع از خاک و میهن یک واجب دینی، شرعی و اخلاقی است و ضروری است همه در مقابل این حمله بایستند و تا نابودی تروریستها به مبارزه خود ادامه دهند.

شیخ ادهم بارزانی که همزمان یکی از فعالین حوزه سیاست در اقلیم نیز می‌باشد در خصوص تفسیر گروهک تروریستی و تکفیری داعش از دین اسلام گفت: آنها با تفسیر غلط از قرآن کریم می‌خواهند خود را بر منطقه حاکم کنند، از سوی دیگر مشخص نیست چه کسانی پشت این گروه قرار دارند و چه اهدافی را از این اقدامات خود دنبال می‌کنند، هرچند مشخص است تروریستها اهداف خاص سیاسی خود را دنبال می کنند که با منافع مردم عراق همخوانی ندارد.

این فعال سیاسی خانواده بارزانی که سابقه طولانی از مبارزات سیاسی را در سابقه خود دارد، در خصوص کمکهای جمهوری اسلامی ایران به اقلیم کردستان عراق و سفر وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران به اقلیم کردستان عراق تصریح کرد: از سخنان رئیس اقلیم کردستان عراق و نامه تشکر ایشان برمی‌آید که جمهوری اسلامی ایران بسان گذشته اولین کشوری بوده که به کمک اقلیم کردستان عراق آمده و خوب است این هماهنگی‌ها ادامه یابد و کردها نشان دادند که بزرگترین قلعه برای مبارزه با تروریستها هستند.

شیخ ادهم بارزانی پیشنهاد کرد که جمهوری اسلامی ایران در ایجاد بسترهای همزیستی مسالمت آمیز در منطقه و خصوصا با کردها پیش قدم باشد چرا که مناسبات تاریخی و نژادی کردها با جمهوری اسلامی ایران بسیار بالاتر از مناسبات تاریخی و نژادی کردها با سایر ملتهای منطقه است.

وی در این خصوص اضافه کرد: ما به عنوان کرد آماده مذاکره و تفاهم برای همزیستی مسالمت آمیز براساس احترام به حقوق همدیگر و تایید طرف مقابل هستیم و می‌خواهیم در این راستا جمهوری اسلامی ایران پیش قدم شود و در اقدام اخیر تروریستها کردها نشان دادند که در صف اول مبارزه با تروریستها قرار دارند و بسان قلعه‌ای برای همه قومیت‌ها و اقلیت‌های منطقه در می‌آیند و اجازه نمی‌دهند که خون کسی پایمال شود.

شیخ ادهم بارزانی در ارتباط با ائتلافهای بین‌المللی برای مبارزه با تروریستها تاکید می‌کند که این اقدام بسیار خوبی است اما نباید ائتلافها براساس سیاست ورزی و سوء استفاده باشد و بهتر است این ائتلافها براساس احترام به حقوق مردم و کمک به همزیستی مسالمت آمیز همه عراقیها ادامه داشته باشد.

این سیاستمدار کهنه کار کرد عراقی که در منطقه مصیف صلاح الدین پذیرای خبرنگار فارس بود در پایان اظهار امیدواری کرد که همزیستی مسالمت آمیز در عراق نباید براساس تغییر چهره‌ها باشد بلکه باید براساس اعتراف به حقوق همدیگر باشد.
انتهای پیام/
 

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها