امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۰۹:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109242
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۱۸
تعداد بازدید: 46
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در جمع ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های شهدای مشهد

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی دقایقی پیش در جمع ایثارگران، جانبازان و خانواده‌های شهدای مشهد اظهار داشت: خدا را شاکرم که در روز میلاد با سعادت امام رضا (ع) در جمع شما ایثارگران حضور پیدا کردم.

وی با بیان اینکه مشهدالرضا و حضرت علی‌بن موسی‌الرضا (ع) فخر تمام ایرانیان است، گفت: وجود مضجع شریف رضوی برای این خاک و بوم دارای برکت است.

وی افزود: خدا را شاکرم که این توفیق را به دولت خدمتگزار عنایت کرد تا اعضای هیأت دولت در میلاد امام هشتم (ع) در هشتمین سفر هیأت دولت پابوس امام رضا (ع) باشند.

روحانی با بیان اینکه مشهد مایه فخر همه ما ایرانیان است، افزود: امیدوارم زیر پرچم لطف و مهربانی این امام بزرگوار باشیم گرچه امام رضا(ع) از شهر مدینه به سوی خراسان حرکت کرد اما ورودش به این سرزمین از آغاز تا به امروز سبب برکت‌های فراوانی برای این خاک و بوم بوده است و مردم ابتدا در منطقه خوزستان از بیانات ایشان استفاده کردند و بعد از گذر از فارس و کویر به خراسان بزرگ رسیدند و در نهایت به مرز که مرکز حکومت اسلامی بود رسیدند و از آن روز تا به امروز بیاناتشان، مناظراتشان و عطر و حرم شریف این امام بزرگوار برای این مردم امید و پناهگاه بوده است و هر ایرانی وقتی امیدش قطع می‌شود به حرم رضوی سفر می‌کند تا دل و روح خود را آرام کند.

رئیس‌جمهور ادامه داد: چه نعمتی بالاتر از اینکه مجاور حرم رضوی باشیم و همچنین زائر این امام بزرگوار باشیم و ای امام هشتم(ع) روح و جان و پدر و مادرمان به فدایت که ایران عزیز را از خطرها حفظ کردی و به مردم ما کمک کردی که در برابر تمام دنیا بایستند و در تمام روزهای انقلاب از زمان به شهادت رساندن طلبه‌ها در حوزه فیضیه و چه در کشتار عظیم رژیم طاغوت در 15 خرداد و زندانی کردن بزرگان ما و امام خمینی(ره) و همچنین به شهادت رساندن بزرگان هیچ‌گاه ارادت مردم ایران از اسلام، ولایت و امام هشتم (ع)ذره‌ای کم نشد.

* مردم ایران برای عفاف و حجاب خون داده‌اند

روحانی با اشاره به اینکه مردم ما برای عفاف و حجاب خون داده‌اند، اضافه کرد: مردم ما از عفاف و حجاب دفاع کردند و دفاع خواهند کرد و نخواهند گذاشت تفکرات شوم پهلوی در کشور ما رسوخ کند.

وی عنوان داشت: همه ایثارگران از خاندان رسالت از بیت علوی و بیت رضوی استفاده کرده‌‌اند و ما از این خاندان استفاده می‌کنیم و از آنها بهره خواهیم برد و امام خمینی (ره) به ما آموخت که چگونه برابر قدرت‌های بزرگ بایستیم و کمر خم نکنیم و پرچم دست علمدار کربلا به صورت بالی درآمده که امروز در آسمان در حال پرواز است.

روحانی تأکید کرد: شما ایثارگران مایه افتخار همه ایرانیان هستید و افتخار ما نیز این است که خدمات کوچکی به شما ارائه کنیم و قطعا حضور شما در جبهه برای پول و سرمایه و حقوق نبوده بلکه شما با خدای خود معامله کردید و کسی جز خدا نیز نمی‌تواند جواب این ایثارها و ایستادگی‌ها را بدهد و ایستادگی شما در یک شب در سنگرها با یک سال معاوضه نخواهد شد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: ایثارگر ما ناسیونالیسم نیست گرچه ایثارگر ما بیشترین حمایت را از وطن می‌کند و همچنین ایثارگر ما اومانیسم نیست اما خواستار اخلاق انسانی است.

ایثارگر با فریاد یا حسین(ع) در دل خود غوغایی از ایستادگی و مقاومت به وجود می‌آورد و ایثارگر نه برای حزب خود بلکه برای ایستادگی و مقاومت و شرافت مردم خود ایثار کرده است و البته اشکالی ندارد که ایثارگران عضو حزبی باشند.

وی با بیان اینکه ایثارگری فقط مخصوص جنگ نیست، افزود: البته ایثارگرها در زمان جنگ در عملیات‌ها و فتح شهرها و در سرمای کردستان و گرمای خوزستان ایثارگری کردند و ایستادند و از قدرت‌های شرق و غرب نترسیدند و ما با رهبری امام خمینی(ره) و با شعار یا حسین(ع) و ارادت به خاندان رسالت بر آنها به پیروزی رسیدیم.

رئیس جمهور با طرح این پرسش که رزمندگان برای چه به صحنه رفتند و جان خود را تقدیم کردند؟ اظهارکرد: آنها که شهید شدند بهشت را در آغوش کشیدند و ایثارگرانی که باقی ماندند می‌توانیم صبر، تحمل و مقاومت و ایستادگی آنان را به خوبی مشاهده کنیم.

 روحانی تصریح کرد: ملت ایران تا روزی که این مسیر را انتخاب کرده‌اند شکست نمی‌خورند و هیچ قدرتی نمی‌تواند با ایمان مردم بجنگد، ممکن است دشمن ماهواره، سلاح برتر و یا تکنولوژی پیشرفته داشته باشد که البته در این زمینه‌ها نیز اندیشمندان ما گام‌های خوبی برداشته‌اند اما شما باید بدانید که ما امید به حق داریم که دشمن ندارد.

وی خاطرنشان کرد: کسانی که در غزه به کشتار بچه‌ها می‌پردازند آیا امیدی دارند؟ آنهایی که مردم بی‌گناه‌ را با تحریک ابرقدرتها سر می‌برند امید دارند؟ امید آنها فقط به این دنیا و به اربابان و به ابرقدرتها است.

رئیس جمهور تصریح کرد: امروز چه بر سر اسلام آمده است و می‌آید، باید دید که چه تکلیفی دیروز بر دوش ما بوده است و امروز سنگین‌تر شده است؛ آن روز ما پیام امام راحل را شنیدیم و عمل کردیم و در مسیر جهاد گام برداشتیم که خداوند پیروزی را نصیب ما کرد.

روحانی خاطرنشان کرد: این جوانان ما بودند که عزت، شرف، شکوه و سربلندی را به ملت ما بازآفریدند و بدانید که قطعاً امروز هم راه ما همان راه و راه ایثار و مقاومت در همه صحنه‌ها است.

وی عنوان کرد: من خوشحالم که معاون علمی و فناوری خود را یک فرزند شهید برگزیدم فرزند شهیدی که با پدر او سال‌ها در جنگ همرزم بودم، امروز ما به خانواده شهدا افتخار می‌کنیم و چه کسی به این ملت و رهبر که فرزند، پدر و یا سلامت جسم و جان خود را در راه انقلاب داده است، نزدیک‌تر است، در حقیقت این افراد بسیار نزدیک‌تر به کشور هستند.

رئیس جمهور تاکید کرد: آنچه در زندگی مهم بوده قرب الهی است و ما به خوبی می‌دانیم که خداوند از رگ گردن به ما نزدیکتر است بنابراین، این ما هستیم که باید به خداوند نزدیک شویم.

 روحانی یادآور شد: بال ایمان، جهاد و ایثار ما قوی و مستحکم است که انسان می‌تواند با استفاده از آن رنگ خدایی به خوب بگیرد.

وی عنوان کرد: دولت یازدهم خدمت به خانواده ایثارگران را وظیفه خود می‌داند و هیچ‌گاه خدا نیاورد که هیچ مقام دولتی به خاطر اقداماتی که برای خانواده‌های شهدا و ایثارگران انجام می‌دهند منتی داشته باشد.

روحانی با تاکید بر اینکه مزد شما خانواده جانبازان و ایثارگران نزد خداوند است، گفت: البته دولت در شرایطی قرار دارد که تحریم‌ها هنوز جاری است و در آتش نابسامانی منطقه می‌سوزد و زمان یک‌سال برای اینکه بتوانیم مشکلات کشور را حل و فصل کنیم کم است اما وظیفه ما ایجاب می‌کند تا از خانواده ایثارگران حمایت کنیم.

وی تصریح کرد: قانون خدمات جامع ایثارگری علیرغم اینکه سال‌ها باقی مانده بود را از قفسه بیرون آورده و به اجرا گذاشتیم و برخی از طلب ایثارگران را که سال‌ها مانده بود پرداخت کردیم و مابقی را نیز پرداخت می‌کنیم.

رئیس جمهور اظهارکرد: ان‌شاءالله قانون خدمات جامع ایثارگری را از همین شهریور ماه و مهر ماه با وجود اینکه کار بسیار دشواری است اجرایی می‌کنیم.

انتهای پیام/70005/صا40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها