امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۳:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109260
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۶:۵۲
تعداد بازدید: 174
داعش با دور کردن خطر القاعده از غرب درواقع به غرب خدمت کرده است زیرا داعش با گردآوری تروریست‌ها از کشورهای غربی و تجمیع آن در یک منطقه ...

داعش با دور کردن خطر القاعده از غرب درواقع به غرب خدمت کرده است زیرا داعش با گردآوری تروریست‌ها از کشورهای غربی و تجمیع آن در یک منطقه جغرافیایی محدود، خدمت امنیتی بزرگی به غرب کرده است و همچنین غرب با بزرگ کردن خطر داعش به رشد اسلام‌ ستیزی نیز کمک می‌کند.

به گزارش پیروان موعود  یکی از اصلی‌ترین خطوط کاری رایج هم در رسانه‌های غربی و هم در میان سیاستمداران غربی این است که تأکید کنند داعش یک تهدید بزرگ، دارای ابعاد جهانی و برای کشورهای غربی بسیار خطرناک است. هم دولت و امریکا و هم مقام‌های انگلیس و فرانسه بارها گفته‌اند که داعش را یک تهدید جهانی ارزیابی می‌کنند.

بنا بر این گزارش این در حالی است که تحلیل‌های عینی‌تر نشان‌ دهنده این است که غرب در واقع داعش را یک تهدید بسیار جدی برای خود نمی‌داند و هدف آن از این بزرگنمایی‌ها چیز دیگری است.

نکته اول در این خصوص این است که تا امروز داعش هیچ برنامه‌ای از جانب خود برای تهدید اهدافی در غرب اعلام نکرده است و حتی برخی مقام‌های غربی ازجمله دیچارد دیرلاو رییس سابق MI۶ به‌ صراحت گفته‌اند داعش اهداف منطقه‌ای دارد نه جهانی و بنابراین یک تهدید برای غرب نیست.

مسئله دوم این است که داعش با دور کردن خطر القاعده از غرب درواقع به غرب خدمت کرده است زیرا داعش با گردآوری تروریست‌ها از کشورهای غربی و تجمیع آن در یک منطقه جغرافیایی محدود، خدمت امنیتی بزرگی به غرب کرده است و همچنین غرب با بزرگ کردن خطر داعش به رشد اسلام‌ ستیزی نیز کمک می‌کند.

نکته دیگر این است که بزرگنمایی تهدید داعش باعث می‌شود داعش در تهاجمات خود با موفقیت بیشتری عمل کند. در واقع به‌ شدت خشن نشان دادن داعش باعث ترس شدید دشمنان آن و فرار آن‌ها هنگامی‌که مورد هجوم قرار بگیرند می‌شود.

بزرگنمایی تهدید داعش موجب می‌شود افزایش مداخله نظامی امریکا و غرب در منطقه توجیه شود و تلاش آمریکا را برای شکل‌دهی به ائتلاف‌های منطقه‌ای و تحمیل دستور کارهای مدنظر خود به کشورهای منطقه در قالب عبارت مبارزه با تروریسم، تسهیل می‌کند.

به گزارش عصر امروز توجه به اینکه خود داعش هم در حال کمک به این بزرگنمایی است نشان می‌دهد داعش هم درنهایت یک یاز ابزارهای خود آمریکاست ضمن اینکه تهدید شیعه و ایران اصلی‌ترین کار ویژه‌ای است که تاکنون داعش داشته است.

به گزارش خبرنگار ما «ریچارد برت» مدیر سابق دایره ضد تروریسم سازمان اطلاعات انگلیس و معاون ارشد مرکز تحقیقات راهبردی «سوفان» در نیویورک در مقاله‌ای روی وب‌سایت اندیشکده سلطنتی «روسی» انگلیس در تاریخ ۹ شهریور ۱۳۹۳ می‌نویسد: «داعش تجهیزات و تاکتیک‌های خود را در عراق و سوریه مستقر ساخته تا بتواند خاک این دو کشور را به‌طور کامل به تسخیر خود درآورد و بعید است که از آن‌ها برای اقدامات تلافی‌جویانه و یا پاسخ به حملات بیرونی استفاده کند».

مبنع:عصر امروز

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها