امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۹:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109273
تاریخ انتشار: ۱۶ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۲۰:۵۹
تعداد بازدید: 108
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با شبکه ان بی سی گفت: من می‌خواهم مردم آمریکا بدانند که ماهیت تهدید داعش ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه با شبکه ان بی سی گفت: من می‌خواهم مردم آمریکا بدانند که ماهیت تهدید داعش را متوجه شده و بدانند که ما قادر به مقابله با آن هستیم.
وی گفت: مرحله بعدی اقدام آغاز برخی تهاجمات است، من می‌خواهم همه بدانند که هیچ تهدید فوری علیه خاک آمریکا وجود ندارد.
وی تاکید کرد که نیروی زمینی به خاک سوریه اعزام نمی‌کنیم اما حق محافظت از اتباع آمریکایی را برای خود محفوظ می‌داریم.
رئیس جمهور آمریکا ادامه داد؛ استراتژی ما شبیه به دیگر کمپین‌های ضد تروریسم است که ما در پنج، شش، و یا هفت سال اخیر مشغول به آن بوده‌ایم. ما بخشی از ائتلاف بین‌المللی خواهیم بود که در حمایت از حملات زمینی سربازان ارتش عراق و کرد اقدام به حملات هوایی می‌کند. تاکنون 9 کشور دیگر به عنوان اعضای این ائتلاف موافقت کردند. برای اولین بار شاید کاملا مشخص است که مشکل موجود در کشورهای سنی منطقه که خیلی از آنها متحد ما هستند،‌ایران نیست. و این تنها موضوع شیعه- سنی نیست.
اوباما افزود: اعزام نیروی نظامی به خاک عراق اشتباهی بزرگ و عمیق است و من نمی‌خواهم درباره این موضوع سخنرانی کنم. روزهایی بوده که من به اندازه کافی نخوابیدم چون دغدغه ها و نگرانیهای بسیاری روبرو هستیم.
وی همچنین گفت: رویکرد ما به اسد همچنان از مسیر اقداماتی می‌گذرد که او انجام داده؛ استفاده از سلاح شیمیایی علیه مردمش، شلیک بمب روی کودکان بیگناه مشروعیت را از او سلب کرده است البته وقتی موضوع سیاستگذاری و خط مشی ما در قبال ائتلاف(مقابله با داعش) مطرح می‌شود تمرکز ما روی داعش است.
رئیس‌جمهور آمریکا همچنین اعلام کرده است که اقدامات اجرائی مقتضی در خصوص اصلاح قانون مهاجرت را به تعویق خواهد انداخت. پیشتر قرار بود تا قبل از پایان تابستان اصلاحات لازم در قانون مهاجرت صورت بپذیرد اما اوباما هم اکنون اعلام کرده است که رسیدگی به این موضوع را به پس از برگزاری انتخابات نوامبر موکول کرده است.
اوباما در مصاحبه با ان.بی.سی ضمن اعلام این خبر، تصمیم خود را به نفع مردم آمریکا و شرایط اقتصادی کشور خوانده و به مردم اطمینان داده است که این تصمیم را به خاطر بالا بردن احتمال موفقیت دموکرات‌ها در انتخابات میان‌دوره‌ای اتخاذ نکرده است.

رئیس‌جمهور آمریکا در مصاحبه خود اعلام کرده است که دلیل به تاخیر انداختن اقدام در خصوص مهاجران غیرقانونی این است که قصد دارد زمانی این کار را انجام  دهد که از دائمی بودن اقدامات خود بتواند اطمینان حاصل نماید.

از ماه اکتبر سال 2013 (مهر 1392)، تعداد 63 هزار کودک از کشورهای آمریکای مرکزی به طور غیرقانونی وارد آمریکا شده‌اند و پیش‌بینی می‌شود که 60 هزار کودک دیگر نیز تا پایان سال 2014 وارد آمریکا شوند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها