امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109297
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ کتاب «صخره سخت» تألیف محمدحسن روزی‌طلب که به بررسی پرونده‌های امنیتی جمهوری اسلامی ایران در خلال ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ،‌ کتاب «صخره سخت» تألیف محمدحسن روزی‌طلب که به بررسی پرونده‌های امنیتی جمهوری اسلامی ایران در خلال سالهای 1357 تا 1359 پرداخته است و در بیست و هفتمین نمایشگاه بین ‌المللی کتاب درصدر پرفروش‌های مرکز اسناد انقلاب اسلامی قرار گرفت و چاپ اول آن به اتمام رسید، تجدید چاپ شد.
این کتاب در بهمن ماه 1392 منتشر شد و تا اردیبهشت 93 چاپ اول آن به اتمام رسید.
روزی‌طلب درباره این کتاب گفت: از سال 1387 به طور جدی‌تری مطالعه تاریخ انقلاب را پیگیری کرده‌ام و مراجعه من به آرشیو مرکز اسناد انقلاب اسلامی نوع کار مرا از روزنامه‌نگاری به تالیف کتاب تغییر داد و ترکیب دو سبک سندنگاری و تاریخ‌شفاهی مرا در نوشتن کتاب یاری کرد و با 30 شخصیت به گفت‌وگو نشستم که تا به آن زمان تن به مصاحبه نداده بودند.

وی سپس به تبیین نام کتاب «صخره سخت» پرداخت و گفت: دلیل نام‌گذاری «صخره سخت» این بود که انقلاب اسلامی مانند امواج سهمگینی در برابر موج‌ها مقاومت کرد و این مقاومت به دلیل رهبری امام و وحدت مردم بود و بعدها مقام معظم رهبری این تعبیر را در نخستین سخنرانی در مقام رهبری انقلاب بکار بردند.

نویسنده این کتاب ادامه داد: علت نوشتن کتاب این بود که اگر تاریخ را ننویسید دیگران برایتان تاریخ می‌نویسند و در این کتاب تلاش کردم عمق دشمنی‌ها و حجم یارگیری‌های گروه‌های ضد انقلاب را در اوایل انقلاب نشان دهم.درواقع مجموعه‌ی پیشرو با نگاهی دقیق و ژرف‌کاوانه به دغدغه‌های انقلابی‌ها از فردای پیروزی انقلاب، درصدد ترسیم فضا و شرایط به وجود آمدن نهادهای امنیتی انقلاب و چگونگی عملکرد آنها در آن شرایط دشوار تاریخی است و ضمن آن به توضیح عملکرد احزاب، گروه‌ها و شخصیت‌ها در قبال تحولات مختلف سال‌های نخست پیروزی انقلاب پرداخته‌‌ام.

صخره سخت در یازده گفتار تبیین شده است که سرفصل‌های آن شامل «دغدغه هایی که نهاد شدند،ارتشی که باید می ماند،نهاد پاسدار انقلاب،تنها حزب سیاسی-امنیتی جمهوری اسلامی،پدیده ای به نام محمدمنتظری،تناقض های گسترش طولی و عرضی،پدر طالقانی،اولین جاسوس،آمریکایی تر از آمریکایی ها،حرکت سینوسی و جدی ترین کودتا» است.

چاپ دوم این اثر در شمارگان 2000 نسخه و 1108 صفحه و به قیمت 370.000 ریال روانه بازار نشر شده است.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها