امروز : شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶ - 2017 July 22
۱۹:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109305
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
محمد مهدی‌نژادنوری عضو هیأت علمی دانشگاه مالک اشتر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه پیشرفت علمی ...

محمد مهدی‌نژادنوری عضو هیأت علمی دانشگاه مالک اشتر در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با بیان اینکه پیشرفت علمی حق تمام مردم جهان است، گفت: همه می‌دانند دشمنان نظام که به زعم خودشان برای بر زمین زدن نظام جمهوری اسلامی برنامه داشتند همه کار کردند و حالا احساس می‌کنند حتی از طریق علمی نیز باید بر کشور ما فشار وارد کنند.

وی افزود: این کشورها پایبند به عرف جهانی هم نیستند و از هر خباثتی دریغ نمی‌کنند، اخراج دانشجویان از یک کشور سابقه‌ای در دنیا نداشته است ولی باز هم این کشورها بر قول و قرار خود پایبند نیستند و حتی در مسائل علمی نیز دشمنی می‌کنند.

مهدی‌نژاد نوری ادامه داد: اخراج دانشجویان ایرانی نشان‌دهنده استیصال دشمن است که تمام خباثت‌ها و فشارهای لازم را بر نظام ما وارد کرد ولی نتوانستند کاری از پیش ببرند و به همین منظور دست به این کار زدند تا فشار روانی بر ما وارد کنند.

معاون پژوهش و فناوری سابق وزارت علوم گفت:‌البته دانشجویان ما در عمل توانمندی‌های خود را افزایش داده و به اثبات می‌رسانند و اخراج آنها از کشور نروژ لطمه‌ای به ما نمی‌زند ولی آنها این کار را کردند تا دشمنی خود را با نظام اسلامی و انقلاب نشان دهند.

وی گفت:‌ کار کشور نروژ ارزش عملیاتی ندارد ولی وقتی حس کردند که علم به کشور ما کمک می‌کند و رو به خودکفایی هستیم سعی کردند به ما لطمه بزنند و به همین دلیل اخراج این دانشجویان را در دستور کار قرار دادند.

مهدی‌نژاد افزود: مسئولان کشور باید به نوعی برنامه‌ریزی کنند تا این گونه رفتارها برای کشورهای عامل آن هزینه داشته باشد تا به نوعی مانع از انحصارگرایی علم در دنیا شویم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار