امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۴:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109309
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
حجت‌الاسلام کلانتری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ;

حجت‌الاسلام کلانتری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در رابطه با ممنوعیت تحصیلی برای دانشجویان ایرانی در نروژ با بیان اینکه کار دولت نروژ یک خطای بزرگ سیاسی است، گفت: دانشجویان ایرانی از ابتدا بر اساس یک چهارچوب معین و مشخص برای ادامه تحصیل وارد نروژ شدند، در این کشور تحصیل کردند و رساله خود را زیر نظر اساتید و دانشگاه‌های این کشور انجام دادند. حال اینکه آنها را به خاطر تحریم‌ها و مسائل هسته‌ای و بهانه‌های واهی محروم می‌کنند بی‌پایه، بی‌اساس و زشت است.

کلانتری با بیان اینکه وزارت خارجه باید مشکلات این دانشجویان را پیگیری کند، ادامه داد: امروز حق این دانشجویان که شهروند کشور ما هم هستند ضایع شده و وزارت خارجه باید به شدت از حق آنها دفاع کند. نباید گذاشت بر اساس یک بهانه باطل به دانشجویان ایرانی چنین ظلم بزرگی شود. کشورهای دنیا هیچ وقت اجازه نمی‌دهند به شهروندانش در هیچ جای دنیا ظلم شود، ما نیز باید از کرامت شهروندان خود دفاع کنیم.

عضو شورای مرکزی کانون دانشگاهیان تصریح کرد: خیلی از این  دانشجویانی که برای تحصیل به نروژ رفته‌اند خودشان هزینه‌های تحصیل را پرداخته‌اند، عده‌ای هم ممکن است بورسیه شده‌ باشند به هر حال این موضوع خسارت‌های مالی و روحی بسیاری به آنها و خانواده‌هایشان زده‌است.

حجت‌الاسلام کلانتری با بیان اینکه این جریان کاملا سیاسی است، افزود: این موضوع به دنبال سیاست‌های استکباری آمریکا ایجاد شده است و دولت نروژ هم در حال پیگیری این سیاست‌ها است.

وی در خاتمه اظهار داشت: امیدواریم با تلاش مسئولان این مشکلات هرچه زودتر برطرف شود، و دیگر شاهد چنین برخورهایی با شهروندان ایرانی در هیچ جای دنیا نباشیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها