امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109311
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی ظهر امروز در نهمین جشنواره تعاونی‌ها و کارآفرینان برتر خراسان

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی ظهر امروز در نهمین جشنواره تعاونی‌ها و کارآفرینان برتر خراسان جنوبی اظهار داشت: تعاونی‌ها چشمه جوشان اشتغال کشور هستند.

وی با بیان این‌که وضعیت تعاونی‌ها بیش‌از آن است که اکنون وجود دارد، تصریح کرد: دولت و مجلس باید به تعاونی‌ها توجه ویژه‌ای داشته باشند.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی کمبود سرمایه در گردش را یکی از مشکلات پیشروی تعاونی‌ها دانست و افزود: دولت اگر آن را تامین کند تعاونی‌ها حجم بیشتری از اقتصاد کشور را در دست می‌گیرند.

عبادی با بیان این‌که بحث تعاونی‌ها با عدالت اجتماعی عجین است، یادآور شد: تعاونی‌ها اختلاف طبقاتی جامعه را کاهش می‌دهد و آن را به سمت و سوی پیشرفت سوق می‌دهد.

وی مشکلات تعاونی‌های مرزنشین را یکی دیگر از مشکلات تعاونی‌ها استان عنوان کرد و یادآور شد: سخت‌گیری‌های زیادی در مبادلات مرزی استان ما دیده می‌شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: این در حالی است که در سیستان و بلوچستان و کردستان این مشکلات برای مرزنشینان وجود ندارد و بخش قابل توجهی از آنها از طریق مرزنشینی ارتزاق می‌کنند.

عبادی با بیان این‌که در استان ما مبادلات مرزی با مشکلات جدی مواجه است، گفت: روستاهای مرزی ما دارای مشکلات زیادی از جمله وضعیت ناهنجار آن برای کشاورزی و آب آشامیدنی هستند و با دریافت مقدار ناچیز یارانه زندگی می‌کنند.

وی با بیان این‌که مرز خراسان جنوبی به یک بن‌بست بزرگ تبدیل شده است، تصریح کرد: مرز استان ما باید با مرز سایر استان‌ها مقایسه شده و تفاوت آن برطرف شود.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: سخت‌گیری‌ها در مرز نباید آنقدر زیاد باشد که آسیب آن برای استان بیشتر باشد.

عبادی با بیان این‌که کارآفرینان و سرمایه‌گذاران باید به عنوان هزاران نفر دیده شوند، اضافه کرد: اگر می‌خواهیم اقتدار اقتصادی در کشور داشته باشیم باید به سرمایه‌گذار و کارآفرین واقعی بهای لازم را بدهیم.

وی با بیان این‌که در بحث‌های سرمایه‌گذاری بخشی‌نگری نشود، خاطرنشان کرد: اگر بخشی‌نگری صورت گیرد مانع اشتغال و کارآفرینی می‌شود.

انتهای پیام/69010/ق30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها