امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۶:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109315
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
حمیدرضا ترقی معاون امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به ادعای امریکا ...

حمیدرضا ترقی معاون امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به ادعای امریکا مبنی بر مبارزه با گروهک تروریستی داعش اظهار داشت: براساس کتاب مستند هیلاری کلینتون وزیر امورخارجه سابق امریکا شیوه تشکیل داعش برای جهانیان روشن است و آمریکا مسبب اصلی رشد این گروه است.

*هدف از ایجاد داعش تغییر جغرافیای سیاسی خاورمیانه است

وی متذکر شد: هدف اصلی امریکا از تشکیل این گروه تغییر جغرافیای سیاسی خاورمیانه به نفع مصالح امریکا و غرب بوده و بنابراین به نظر نمی‌رسد کسی در اینکه داعش دست‌پخت امریکا بوده است تردیدی داشته باشد.

ترقی با تأکید بر اینکه هیچ کس به ائتلاف با امریکا برای مبارزه با داعش تمایل زیادی نشان نمی‌دهد، گفت: گروه تروریستی داعش مانند القاعده فرزندخوانده این کشور است و بر همین اساس غیر از ناتو که مجری سیاست‌های غرب است، هیچ کشوری به اقدام امریکا اهمیت نشان نمی‌دهد.

معاون امور بین الملل حزب مؤتلفه با اشاره به عدم همکاری ایران با امریکا برای مبارزه با داعش، خاطرنشان کرد: علت اصلی این سیاست جمهوری اسلامی ایران، نفاق و دورویی آمریکایی‌ها است چرا که اگر بنا بود آنها با داعش مقابله کنند اصلاً این گروه را ایجاد نمی‌کردند.

*برای فریب افکار عمومی دنیا مقابله باداعش را مطرح می‌کنند

وی با طرح این موضوع که نیت اصلی امریکا مقابله با داعش نیست، یادآور شد: آنها قصد دارند برای فریب افکارعمومی جهان از جنایت‌هایی که این گروه انجام داده است، طرح مقابله با داعش را اجرا کنند، اما هدف اصلی آنها کاملاً مشخص است.

ترقی بر ضرورت تشکیل کمیته حقیقت‌یاب بین‌المللی برای رسیدگی به ماهیت گروه داعش تأکید کرد و اظهار داشت: بدون شک همه کشورها باید بر روی موضوع داعش به اجماع برسند و  به اقدامات ضدانسانی این گروه رسیدگی کنند.

وی تصریح کرد: این اقدام می‌تواند مانع رشد چنین گروه‌هایی شود و با واکاوی نوع شکل‌گیری چنین تروریست‌ها و نهادهایی جهان می‌تواند به ثبات و امنیت نسبی برسد. 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها