امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۱۰:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109316
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
ابراهیم آقامحمدی نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره تحرکات آمریکا و

ابراهیم آقامحمدی نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره تحرکات آمریکا و جبهه غربی برای مبارزه با توسعه طلبی‌های گروه تروریستی داعش گفت: حمایت و پشتیبانی آمریکایی‌ها از روز اول شکل‌گیری داعش از این گروه روشن است و تشکیل کمیته حقیقت‌یاب جهت افشای این موضوع و معرفی حامیان پشت صحنه داعش کاری ضروری به نظر می‌رسد.

وی افزود: از همان ابتدا داعش توسط آمریکا و بعضی  کشورهای اروپایی مجهز به امکانات شد و در سوریه آمریکا پشت سر داعش ایستاد و به تقویت این گروه و ارسال سلاح به آنها مبادرت کرد و بدون این حمایت داعش نمی‌توانست از همه نقاط دنیا نیرو جذب کند.

نماینده مردم خرم‌آباد با اشاره به اینکه اکنون دیگر داعش در بعضی موقعیت‌ها از آمریکا حرف‌شنوی ندارد،‌ گفت: آمریکا می‌خواست با رشد دادن داعش اسلام را بدنام کرده و افکار عمومی را از مسئله فلسطین به‌عنوان مهمترین مسئله جهان اسلام منحرف کند.

وی تضعیف محور مقاومت را هدف دیگر آمریکا و غرب از پشتیبانی از داعش برشمرد و اظهار کرد: مقاومت مردم سوریه و عراق و احساس خطر سایر کشورهای مسلمان سبب شد که داعش به اهدافی که آمریکا برایش ترسیم کرده بود، نرسد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون که داعش به کردستان عراق که میزبان پایگاه آمریکاست، حمله کرده است واشنگتن احساس خطر کرده چرا که منافعش به خطر افتاده و لذا به فکر مانع‌گذاری در برابر داعش افتاده است.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها