امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109326
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور عصر ...

به گزارش حوزه دولت پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رئیس جمهور عصر امروز در جلسه توسعه و سرمایه‌گذاری استان خراسان رضوی با اشاره به نقش مهم و ضروری کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در توسعه کشور، افزود: دنیای اقتصاد، دنیای بخش خصوصی است و در شرایط ایران هر چه دولت را کوچک‌تر و چابک‌تر کنیم و کار را به مردم واگذار کنیم و دولت بتواند با بروکراسی خود مبارزه کند، تردید نکنید زندگی مردم بهتر خواهد شد و کارها دقیق‌تر و ارزان‌تر انجام می‌گیرد.

رییس‌ جمهوری افزود: اقتصاد در ایران هم دولتی و هم انحصاری است و این در حالی است که اگر رقابت نباشد، حرکت ایجاد نمی‌شود، زندگی ما در دنیا مسابقه است، باید بتوانیم با برنامه‌ریزی‌های خود با جهان رقابت کنیم و رقابت بدون صادرات معنا ندارد.

دکتر روحانی گفت: کار باید توسط کارآفرین، بخش خصوصی و تعاونی سامان یابد و دولت باید تمهیدات لازم را برای این کار آماده کند. مشکل ما این است که به چاه نفت وصل هستیم و این در حالی است که اگر جلوی خام‌فروشی در کشور گرفته شود، شرایط ما کاملاً متحول خواهد شد.

رییس‌ جمهوری در ادامه با تاکید بر اینکه سیاست‌های مهار تورم تا رسیدن به مهار تک رقمی ادامه می‌یابد، گفت: تازه‌ترین گزارش‌های سیاسی نشان می دهد که ما از دوران رکود گذشته ایم و تولید در حال توسعه است و رشد حاصل شده است.

دکتر روحانی در بخش دیگری از سخنانش به وضعیت خراسان رضوی اشاره کرد و گفت: اگر بگوییم ایران جسم و خراسان رضوی و مشهد جان است سخن گزافی نگفته‌ایم که روح، نشاط و معنویت ایران از این سرزمین است.

رییس‌ جمهوری به موضوع بافت فرسوده اطراف حرم امام رضا(ع) و حاشیه نشینی در مشهد پرداخت و گفت: اگر درست برنامه‌ریزی کنیم و حل این معضلات را با حمایت دولت به بخش خصوصی واگذار کنیم در دوره زمانی نه چندان طولانی این وضعیت تغییر خواهد کرد.

دکتر روحانی با اشاره اعلام آمادگی 317 سرمایه گذار برای سرمایه‌گذاری در مشهد مقدس اظهار داشت: باید تلاش‌ها را روی جذب سرمایه‌گذاران متمرکز شود، با توجه به سیاست‌های دولت تدبیر و امید چهره ایران در عرصه جهانی کاملاً تغییر کرده است و ما در بحث هسته‌ای بسیار جدی هستیم و امیدواریم در زمان کوتاهی که پیش روست این موضوع حل و فصل شود.

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها