امروز : پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 19
۱۸:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109330
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 54
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پرویز دریایی اظهار کرد: به علت همین تعرفه‌های غیرواقعی در پرونده‌ بیماری با مشکل کیسه صفرا چندین کد ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پرویز دریایی اظهار کرد: به علت همین تعرفه‌های غیرواقعی در پرونده‌ بیماری با مشکل کیسه صفرا چندین کد حاشیه‌ای می‌خورد که هیچکدام واقعی نیستند.

وی ادامه داد:  البته هیچکدام از آنها انجام نمی‌شود و فقط کد آن در شرح عمل زده می‌شود به عبارتی آنچه برای بیمار در عمل گزارش می‌شود غیر حقیقی است.

این عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران با اشاره به برگزاری میزگردی با عنوان جراحی‌های غیرواقعی و غیرمعمول در کنگره هلسینکی فنلاند افزود: هدف از طرح این موضوع رسیدن به یک تفاهم برای دستیابی به یک درمان مناسب و ایده‌آل است.

دریایی در خصوص دوره‌های آموزشی چون لیزرٰ Skin Care ٰ تزریق ژلٰ چربی و بوتاکسٰ لیپولیزٰ لیپوساکشن ویژه‌ پزشکان عمومی گفت: هم‌اکنون اکثر جراحان پلاستیک، پوست و پزشکان عمومی درگیر این قبیل مسائل زیبایی هستند و هر یک به نفع خود این جریانات را مصادره می‌کنند.

این عضو هیأت مدیره انجمن علمی جراحان عمومی افزود: به‌عنوان مثال یک رزیدنت جراحی باید برای فتق حداقل 15 عمل برای کیسه صفرا 20 عمل را انجام دهد تا به تبحر لازم برسد.

دریایی با بیان اینکه پزشکان غیرمتبحر در یک نوع عمل باید بیمار را به مراکز معتبر ارجاع دهند ادامه داد: واژه عدم تبحر یک اصطلاح فنی بی‌معنایی است از این‌رو برای اصلاح این موضوع باید در همه اتاق‌های عمل دوربین‌های فیلمبرداری کار گذاشته شود همه‌ کدهای جراحی اعم از پلاستیک، ترمیمی صاحب کد مشخص شود.
 
وی گفت: آموزش‌های پس از فارغ‌التحصیلی نیز توسط انجمن‌های علمی انجام شود در غیر اینصورت پزشکان به اعمال درمانی زیرزمینی دست می‌زنند.

وی با بیان اینکه قانون نه به‌دنبال خلاف‌کار بلکه شاکی است گفت: بسیاری از این تخلفات در مطب‌ها انجام می‌شود که قانون از آن بی‌خبر است.

این عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران یادآور شد: برای خارج کردن بیماران از سرگردانی باید برنامه پزشک خانواده در کشور اجرا شود تا بیمار به متخصص مربوطه برای دریافت خدمات درمانی مراجعه کند.

نهمین کنگره سالیانه انجمن جراحان عمومی ایران با هدف نگرشی بر جراحی های کاربردی سرطان ها و با حداکثر امتیاز بازآموزی ویژه پزشکان عمومی و رشته های جراحی 2 لغایت 4 مهرماه سال جاری در مرکز همایش های بین المللی رازی برگزار خواهد شد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها