امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۰:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109331
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سمنان به نقل از روابط ‌عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان، محمدحسین

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سمنان به نقل از روابط ‌عمومی اداره‌کل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان، محمدحسین بحرالعلومی امروز گفت: این کارگاه با عنوان توسعه پایدار طبیعت‌گردی در مناطق چهارگانه حفاظت محیط زیست به منظور توانمندسازی جوامع بومی با حضور بیش از 70 کارشناس طبیعت‌گردی استان‌ها از فردا در سمنان آغاز به کار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این کارگاه از هفدهم تا نوزدهم شهریورماه در استان سمنان برگزار می‌شود، اظهار کرد: طبیعت‌گردان در این برنامه طی سه روز از جاذبه‌های طبیعی و تنوع زیستی برخی از مناطق طبیعی و حفاظت شده استان از جمله پارک ملی توران (زیستگاه گونه‌های نادر جانوری از جمله یوز آسیایی)، بیارجمند و روستای قلعه بالا، منطقه حفاظت‌شده پرور و شهمیرزاد بازدید می‌کنند.

بحرالعلومی افزود: طی این سه روز برای طبیعت‌گردان کارگاه‌های آموزشی و میدانی نیز برگزار می‌شود.

وی برگزاری این دوره را در توسعه پایدار طبیعت‌گردی در استان سمنان موثر دانست و ادامه داد: استان به دلیل داشتن مناطق و موقعیت مناسب طبیعی و وسعت کافی، جایگاه مناسبی برای حیات انواع وحوش و گیاهان است.

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان با بیان اینکه بیش از 23 درصد از وسعت استان را مناطق حفاظت شده و پناهگاه حیات وحش تشکیل می‌دهد، اضافه کرد: این رقم در حدود 25 درصد کل مناطق حفاظت شده کشور است.

وی تصریح کرد: مناطق زیستی استان سمنان دارای ویژگی‌هایی از جمله ذخیره‌گاه و بانک ژن طبیعی گیاهی و جانوری ایران و جهان، منطقه حائل بین کویر و مناطق زیستی کوهستانی استان، زیستگاه گونه‌های خاص نادر و در معرض انقراض جانوری و گیاهی، طبیعت زیبا با چشم‌اندازهای طبیعی و دارای شرایط ویژه برای امور پژوهشی و اقتصادی است.

مدیرکل میراث ‌فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان سمنان تعداد مناطق زیستی و حیات وحش استان را هفت منطقه عنوان کرد و گفت: این مناطق شامل پناهگاه حیات وحش خوش ییلاق، پناهگاه حیات وحش و منطقه حفاظت شده توران، منطقه حفاظت‌ شده پرور، منطقه شکار و تیراندازی ممنوع خنار، منطقه شکار و تیراندازی ممنوع تپال، پارک ملی و منطقه حفاظت شده کویر است.

انتهای پیام/2249/ز

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها