امروز : دوشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۰۱:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109333
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
نقوی در جلسه شورای اشتغال استان تهران که با حضور نعمت‌اله ترکی معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استان تهران و نمایندگان سایر دستگاه برگزار شد، اظهار داشت: ...

نقوی در جلسه شورای اشتغال استان تهران که با حضور نعمت‌اله ترکی معاون برنامه‌ریزی و اشتغال استان تهران و نمایندگان سایر دستگاه برگزار شد، اظهار داشت: اشتغال یکی از حوزه‌های بحرانی کشور است و امروزه ایجاد اشتغال برای قشر تحصیل‌کرده به مراتب سخت‌تر از افراد تحصیل نکرده است.

وی ادامه داد: دولت با تمام توان در جهت حل معضلات اشتغال تلاش می‌کند اما همچنان با مهار تورم نیز در بحران اشتغال به سر می‌بریم و از رکود خارج نشده‌ایم.

نقوی بیان داشت: یکی از مشکلات در اشتغال رابطه بانک‌ها با کار است و آنها استدلال خود را دارند، چرا که یک بنگاه اقتصادی محسوب می‌شوند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر به شکل دستوری و یا تحکم پیش برویم مانند بانک ملی و سپه شاهد بدهی بانکی بدون خروجی خواهیم بود، بنابراین ما نمی‌توانیم در این خصوص دستوری عمل کنیم و باید بازار دلالی‌ها اصلاح شود.

نقوی خاطرنشان کرد: در بودجه سال 93 مبالغی در حوزه کشاورزی و در جهت اشتغالزایی و صندوق توسعه ملی تخصیص یافته است ولی هنوز در مرحله اجرا در نیامده است.

وی افزود:‌ در مجلس شورای اسلامی تا عنوان می‌شود تهران استان محرومی است، همه اعتراض می‌کنند و به هر طرحی علیه تهران به مجلس بیاید حتما رای می‌دهند، چرا که ما باید از منابع بلاتکلیف خارج شویم و از ظرفیت‌های خود تهران استفاده کنیم.

نقوی با اشاره به اینکه استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی باعث افزایش اشتغالزایی می‌شود، گفت: بسیاری از واحدهای صنعتی نیاز به تسهیلات ندارند، اما تولیدی نمی‌کنند و می‌توانند اشتغالزایی داشته باشند، اما این اقدام نیز انجام نمی‌دهند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: موانع تولید شغل را باید منهای تسهیلات کنیم و موانع بروکراسی را از سر راه اشتغال برداریم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها