امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۰:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109349
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به  گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدباقر قالیباف در مراسم کلنگ‌زنی بیمارستان رویان گفت: اینجا یک ساختمان بنا نمی‌شود، ...

به  گزارش خبرنگار اجتماعی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، محمدباقر قالیباف در مراسم کلنگ‌زنی بیمارستان رویان گفت: اینجا یک ساختمان بنا نمی‌شود، ساخت ساختمان 140 هزار متری امروز کاری ندارد. ساختمانی که در اینجا بنا می‌شود تبلور اقتصاد مقاومتی و حرکت به سوی تمدن‌سازی انقلاب اسلامی است.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی‌های دو دهه گذشته خود ما را به سوی تمدن‌سازی برای انقلاب اسلامی سوق داده‌اند اما ما یا متوجه این امر نیستیم و یا تحت تأثیر دشمنانی که نمی‌خواهند این فرصت را به مسلمانان بدهند خواسته یا ناخواسته در پازل آنها حرکت می‌کنیم.

شهردار تهران تمدن را نیازمند علم، فرهنگ و اقتصاد دانست و گفت: ویژگی پروژه بیمارستان رویان این است که تبلور همه ویژگی‌های لازم برای تمدن‌سازی به شمار می‌رود.

وی گفت: برای تمدن‌سازی نیاز است که ما تولید علم و فرهنگ کنیم، به سمت تولید منزلت برویم، ثروت تولید کنیم و به سمت تولید قدرت رفته باشیم.

قالیباف تأکید کرد: یکی از نکاتی که هیچگاه نمی‌توانیم در کشور در آن به نقطه قابل قبولی برسیم و بارها من در صحبت‌هایم به آن اشاره کردم این است که ما نمی‌توانیم 4 ویژگی علم، منزلت، قدرت و ثروت را به هم مرتبط کنیم اما پژوهشگاه رویان این کار را انجام داده است.

وی افزود: در سالی که به نام اقتصاد، فرهنگ و عزم مدیریت جهادی نامگذاری شده این پروژه می‌تواند اقدام شایانی باشد.

به گفته شهردار تهران او در جلسات مشترک با مسئولان پژوهشگاه رویان درخواست کرده تا اجازه دهند شهرداری تهران نیز سهمی در ساخت پروژه بیمارستان رویان داشته باشد چرا که این پروژه مصداقی از اقتصاد مقاومتی به شمار می‌رود.

قالیباف همچنین در مورد تأمین منابع مالی ساخت این پروژه گفت: می‌خواهیم کاری کنیم که همه بدانند می‌توان ظرفیت‌های موجود در زمان کمبود منابع مالی پروژه‌های بزرگ را به سرانجام رساند و در این راه مرّ قانون را اجرا خواهیم کرد.

استفاده نکردن از منابع شهرداری نکته‌ دیگری بود که قالیباف بر آن تأکید کرد و گفت: اقتصاد مقاومتی باور قلبی است و از اتاق‌های ما شروع می‌شود. رویان از یک اتاق 12 متری به چنین جایی رسیده است که امروز بیمارستانی با زیربنای 140 هزار متر احداث می‌کند.

شهردار تهران با بیان اینکه برای چنین اقداماتی باید پاسخگو باشد، گفت: می‌دانم که این کارها چوب خوردن و حرف درآوردن به صورت مفصل دارد و آنهایی که پیر استبداد هستند نمی‌خواهند فرصت پیشرفت را به مسلمین دهند. ما پی چوب خوردن و شلاق خوردن را به تن خود می‌مالیم و می‌دانیم که از 5 ماه دیگر عده‌ای از سر دلسوزی شروع می‌کنند چوب لای چرخ این پروژه بگذارند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها