امروز : یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109361
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، جلسه شورای احیای مجموعه فرهنگی تاریخی توس به ریاست مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، جلسه شورای احیای مجموعه فرهنگی تاریخی توس به ریاست مسعود سلطانی‌فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی (دبیر شورا) ، علی‌رضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی، پیروز حناچی معاون وزیر راه و شهرسازی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده نمایندۀ مردم خراسان در مجلس شورای اسلامی (منتخب مجمع نمایندگان)، علی داوطلب نمایندۀ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رجبعلی لباف خانیکی مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و محمدحسن واحدی معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی خراسان برگزار شد.

رئیس سازمان میراث‌فرهنگی در این جلسه با اشاره به اهمیت و ضرورت تشکیل مجدد شورای احیای توس بر مبنای فرمایش مقام معظم رهبری در این خصوص و اهمیت تاریخی فرهنگی مجموعه تاکید کرد.

در ادامه این نشست، مدیرکل میراث فرهنگی استان خراسان رضوی به ارائه گزارشی از وضعیت مجموعۀ توس و سابقۀ تاریخی آن پرداخت.

در این جلسه اعضای حاضر، آراء، نظرات و پیشنهادات خود را در رابطه با فعالیت شورا بیان کردند و نتایج مجموعه تبادل نظر حاضرین در 5 مورد به تایید اعضاء رسید. 

تشکیل کمیتۀ اجرائی زیر نظر شورا با محوریت استانداری خراسان رضوی در استان به عنوان اولین پییشنهاد، مورد تایید حاضرین در این جلسه قرار گرفت.

همچنین اختصاص اعتبار دولتی به مطالعات، کاوش‌های باستان‌شناسی و مرمت بقایای معماری و یافته‌های باستان‌شناسی در این جلسه مطرح و مورد تاکید قرار گرفت.

در این جلسه که به ریاست معاون رئیس‌جمهور برگزار شد، ضابطه‌مند کردن ساخت و ساز در عرصه توس به عنوان اولویت سازمان عنوان شد و تملک اراضی و املاک توسط سازمان میراث فرهنگی در دستور کار نخواهد بود.

همچنین اجرای طرح پیشخوان مجموعه توسط سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری (در قالب صندوق احیاء) با مشارکت بخش خصوصی مورد تاکید و توجه اعضاء قرار گرفت.

مدیریت شهر توس به طور ویژه و تخصصی یکی از مهمترین عناوینی بود که در این نشست مطرح شد که با نظر مثبت حاضرین، اجرایی می‌شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها