امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۲۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109362
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در جلسه هماهنگی با شورای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از مشهد، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید حسن قاضی‌زاده هاشمی در جلسه هماهنگی با شورای اسلامی شهر و شهردار مشهد اظهار داشت: در حال حاضر در حوزه بهداشت و درمان در کشور مشکلات زیادی داریم که بخشی از آن در مشهد قابل ملاحظه است.

وی افزود: در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی خدمات زیادی در کشور انجام شده اما در حوزه بهداشت و درمان سرمایه‌گذاری‌ها در کل کشور در حد موجود است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور ادامه داد: از سال 55 شهر مشهد بیمارستان‌های امام رضا(ع)، 17 شهریور و قائم (عج) را داشتیم و از آن زمان تاکنون تقریبا متاسفانه چیزی در بخش درمان و بهداشت به مشهد اضافه نشد است.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: هر ساله به تعداد زائران در شهر مشهد اضافه می‌شود اما متاسفانه خدمات فقط آنچه که شاهدش هستیم، اتفاق افتاده است.

وی گفت: مشهد با وجود آستان‌قدس رضوی فرصت‌های زیادی دارد که باید از آن استفاده کرد اما در حال حاضر شهر مشهد با یک میلیون و 300 هزار نفر حاشیه نشین و هجوم فزاینده جمعیت از شهرهای مختلف و به تبع آن وجود مشکلات در زمینه بهداشت رو به رو است.

قاضی‌زاده هاشمی در ارتباط با حل مشکل کشف رود بیان کرد: در حال حاضر وزارت بهداشت آمادگی لازم را دارد تا همکاری‌های لازم را با شهرداری و شورای اسلامی شهر برای حل مشکل کشف رود داشته باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور با بیان اینکه این دولت نمی‌تواند کار توسعه‌ای را در بخش بهداشت و درمان آغاز کند، گفت: کاری که فعلا از دست دولت بر می‌آید ایجاد خدمات بهداشتی برای حاشیه‌نشینان و کاهش پرداختی مردم به بیمارستان‌های دولتی است.

قاضی‌زاده هاشمی تصریح کرد: یکی از راه‌هایی که می‌توان در بخش توسعه زیرساخت‌های درمانی از آن استفاده کرد، ورود بخش خصوصی به این مقوله است که متاسفانه در کشور ما سابقه خوبی نداشته و سودآوری آن در دراز مدت محقق می‌شود.

وی همچنین با تاکید بر استفاده از املاک موجود برای توسعه زیرساخت‌های درمانی بیان کرد: راه دیگر خلق ثروت از املاک موجود برای ایجاد زیرساخت‌های درمانی با کمک و مساعدت شوراهای اسلامی و شهرداری‌ها است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور گفت: در بحث خلق ثروت از املاک یکی از پیشنهادات ما انتقال و جابه‌جایی بیمارستان قائم (عج) است چرا که ضرروت ندارد بیمارستانی با بیش از 45 سال قدمت در 500 متری بیمارستان امام رضا(ع) وجود داشته باشد؛ وجود دو بیمارستان در مرکز شهر مشکلات ترافیکی زیادی را به وجود آورده است.

قاضی‌زاده هاشمی اضافه کرد: با انتقال بیمارستان قائم (عج) و فروش زمین آن می‌توان در چند نقطه دیگر شهر مشهد بیمارستان‌های جدیدی احداث کرد.

به گفته وی، شهر مشهد حداقل به یک‌هزار و 500 تا 2 هزار تخت بیمارستانی نیاز دارد که هر تخت آن 300 تا 400 میلیون تومان هزینه می‌شود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور تصریح کرد: با تشکیل کارگروه ویژه برای انتقال و جابه‌جایی بیمارستان قائم (عج)، شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد همت کنند تا ظرف یک ماه آینده به نتیجه‌ای در این زمینه برسیم؛ در کنار آن وزارت بهداشت نیز در این زمینه اعلام آمادگی می‌کند.

قاضی‌زاده هاشمی با بیان اینکه شهر مشهد جزو بهترین‌هاست؛ خاطرنشان کرد: ما اگر خودمان فرصت سوزی نکنیم، مشهد داشته‌های زیادی دارد.

انتهای پیام/70005/صا/ض1002

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها