امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109366
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 39
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی اصغر پیوندی در مراسم امضای تفاهمنامه ساخت و بهره‌برداری بیمارستان تخصصی سوانح و سوختگی و ترمیمی عمیدیه ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، علی اصغر پیوندی در مراسم امضای تفاهمنامه ساخت و بهره‌برداری بیمارستان تخصصی سوانح و سوختگی و ترمیمی عمیدیه (موقوفه) اظهار داشت: این اتفاق خجسته در دهه کرامت و میلاد با سعادت امام رضا (ع) به فال نیک می‌گیریم و امیدواریم منشا خیر و برکت شود تا کاری را که بر زمین مانده انجام دهیم.

وی افزود: وقف جزء سنت‌های حسنه است و در چند سال اخیر جهت آن در راستای بهداشت و درمان شتاب گرفته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: ما در زمینه سلامت مشکلات زیادی داریم و اگر به بودجه دولت اکتفا کنیم شاید نتوانیم کاری انجام دهیم.

وی افزود:‌ راه برون رفت این است که از مردم کمک بگیریم زیرا با وجود مردم خیری که داریم می‌توانیم نقص‌های نظام سلامت را جبران کنیم.

وی گفت: یکی از کارهایی که در پایتخت کشور از آن غفلت شده است بحث نداشتن بیمارستان سوختگی و ترمیمی با استانداردهای جهانی است واقعیت این است که چنین بیمارستانی در حال حاضر کم وجود دارد و این وظیفه حاکمیت است که آن را برای مردم تامین کند. از طرفی ساخت و ادامه این بیمارستان‌ها همراه با هزینه‌های زیادی است و از عهده یک ارگان بر نمی‌آید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: یاد مرحوم نوری امیری را گرامی می‌داریم، متاسفانه چند سالی در زمینه ساخت بیمارستان سوانح و سوختگی و ترمیمی غفلت شده است و ان‌شاالله با امضای تفاهم‌نامه بتوانیم یک بیمارستان قابل قبول با استانداردهای بالا در تهران داشته باشیم، بیمارستان سوانح و سوختگی ترمیمی عمیدیه 100 تختخوابی است که حداقل 30 تخت آن برای ارائه خدمات درمان سوختگی و آی.سی‌.یو سوختگی است، 70 تخت دیگر آن نیز برای درمان ترمیمی است.

وی گفت: امیدواریم بنیادی تأسیس شود تا همه ارگان‌های خیریه و مردم دست ما را بگیرند زیرا ما به تنهایی نخواهیم توانست این کارها را انجام دهیم.

وی خاطرنشان کرد:‌ با آغاز طرح تحول سلامت در صدد افزایش رضایتمندی مردم بوده‌ایم اما ادامه راه مشارکت مردم، مجلس و دولت را می‌خواهد زیرا نظام سلامت پر چالش است و به کمک همه نیازمندیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین غلامرضا محمدزاده رئیس سازمان اوقاف استان تهران نیز در این نشست گفت: امسال سال خوبی در زمینه آبادی در استان تهران داشتیم، امروز سومین جلسه در رابطه با موقوفات درمانی و همزمان با میلاد با سعادت امام رضا(ع) داشتیم.

وی افزود: درمان یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و مردم است، خیران باید وارد این حیطه شوند تا با کمک دولت و موقوفات در قدر شأن مردم این پروژه‌ها به سامان برسد.

وی ادامه داد:‌ بخش خصوصی به خاطر بالابودن هزینه‌های سوانح و سوختگی و ترمیمی به این حوزه ورود نمی‌کند، همچنین بیماری‌های روانی نیز هزینه‌بر هستند و بخشی برای ساخت بیمارستانی با این حوزه که موقوفه دکتر افشین است، نیز در دست اجرا داریم که مقدماتش فراهم شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: بخش دیگری نیز برای سرطان در نظر گرفته شده که موقوفه روحانی‌نژاد است و در شهر ری کار آن با فروش اوراق وقفی و مشارکت خیران و علاقه مندان شروع شده که تا پایان شهریور سال جاری کلنگ آن نیز زده خواهد شد، همچنین با آموزش و پرورش نیز نشستی برای ایتام و برخورداری آنها از برخی امکانات داشته‌ایم.

وی ادامه داد:‌ دکتر امیری نوری زمینی را در خیابان شهید مطهری وقف کرده‌اند و با توجه به پیگیری حاج آقا عابد، این زمین به سوانح و سوختگی و ترمیمی اختصاص یافت و منجر به امضای تفاهمنامه برای ساخت این بیمارستان گردید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: افتتاح این بیمارستان در نهایت طی 3 سال آینده همزمان با میلاد آقا امام رضا(ع) خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم کاری که بر زمین مانده است انجام شود زیرا معتقدیم خیران سلامت پرچمدار کارهای خیر هستند.

عبدالرضا عابد قائم مقام سازمان اوقاف نیز در این نشست اظهار داشت: صبح امروز موقوفه‌ای به نام آرش در ضلع شرقی اتوبان شهید باقری با مشارکت سازمان اوقاف شهرداری تهران و موسسه رویان تفاهم‌نامه‌ای امضا شد و انشاالله هفته آینده شروع به کار می‌کنیم.

وی افزود:این افتخار برای همه ما است تا از این فرصت استفاده کنیم زیرا هر کدام از موقوفات با نیت خاصی در نظر گرفته شده‌اند ان‌شاالله با تفاهمی که با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی داریم این نیت خیر زنده شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها