امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109374
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «فلسطین الیوم»، «صلاح البردویل» یک از اعضای ارشد حماس در واکنش به پشنهاد رژیم ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از پایگاه خبری «فلسطین الیوم»، «صلاح البردویل» یک از اعضای ارشد حماس در واکنش به پشنهاد رژیم صهیونیستی مبنی بر استقرار نیروهای بین‌المللی در نوار غزه برای نظارت بر بازسازی این باریکه گفت: حماس به شدت با استقرار نیروهای بین‌المللی در نوار غزه با بهانه نظارت بر مصالح ساختمانی برای بازسازی غزه مخالف است.

وی افزود که حماس با آنچه که از سوی رژیم صهیونیستی به صورت مخفیانه درز کرده و آشکارا اعلام نشده است موافقت نخواهد کرد و هر پیشنهادی که درخواست‌های ملت فلسطین را برای آزادی از اشغالگری پاسخ نگوید خود اساس مشکل و رد شده است.

روزنامه  «هاآرتص» امروز یکشنبه نوشت که وزارت خارجه رژیم صهیونیستی دو هفته قبل سند محرمانه‌ای را همراه با پیشنهاد استقرار نیروهای بین‌المللی در نوار غزه برای نظارت بر بازسازی این باریکه و جلوگیری از مسلح شدن مجدد حماس و سایر گروه‌های مسلح، در اختیار کابینه امنیتی این رژیم قرار داد. وزارت خارجه اسرائیل بر این باور است چنین نیروهایی اگر فعالیت‌های امنیتی موثری در غزه انجام دهند، می‌توانند در راستای منافع اسرائیل عمل کنند.

به نوشته هاآرتص، «نسیم بن شتریت»، مدیرکل وزارت خارجه اسرائیل این سند دو صفحه‌ای را که عنوان آن «اصول و پارامترهای استقرار نیروهای بین‌المللی در غزه» بود، 21 آگوست در اختیار وزرای کابینه امنیتی اسرائیل قرار داد. مشاوران ارشد بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی این سند را مطالعه کردند و با مقامات وزارت خارجه مورد بررسی قرار دادند. وزرای کابینه اسرائیل نیز این سند را خوانده‌اند، اما هنوز برای بحث درباره آن تشکیل جلسه نداده‌اند.

یک مقام ارشد وزارت خارجه اسرائیل در این باره گفت: «این سند با توجه به ایده‌هایی که آلمان، انگلیس، فرانسه و سایر کشورهای اروپایی در طول جنگ غزه ارائه کرده بودند، برای استقرار نیروهای ناظر بین‌المللی در غزه تنظیم شده و مبنای آن ارتقاء طرح استقرار نیروهای ناظر اروپایی مستقر در گذرگاه رفح در سال‌های 2005 تا 2007 بوده است.
انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها