امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۲:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109398
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، وزرای دفاع نروژ، ایتالیا و لهستان وجود هرگونه برنامه برای ارسال سلاح و یا ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری رویترز، وزرای دفاع نروژ، ایتالیا و لهستان وجود هرگونه برنامه برای ارسال سلاح و یا مشاوران نظامی به اوکراین را تکذیب کردند.
بر اساس این گزارش، یک مقام بلندپایه آمریکایی امروز در واکنش به اظهارات مقامات کی‌یف، ارائه پیشنهاد ارسال «کمک کشنده» برای ارتش اوکراین را تکذیب کرد.
پیش از این یکی از مشاوران ارشد «پترو پروشنکو» رئیس‌جمهور اوکراین، مدعی شده بود کشورهای آمریکا، فرانسه، ایتالیا، لهستان و نوروژ آماده ارسال سلاح و اعزام مشاوران نظامی به اوکراین هستند.
سخنگوی وزارت دفاع لهستان نیز در واکنش به این خبر گفت «من این اطلاعات را تأیید نمی‌کنم، در نشست اخیر ناتو (در ولز) برای ارسال تسلیحات مدرن از سوی لهستان به اوکراین، هیچ موافقتی صورت نگرفت».
مقامات ایتالیایی و نوروژی نیز در اظهار نظرهای مشابهی، اظهارات این مقام اوکراینی را تکذیب کرده بودند.
سخنگوی دولت فرانسه اما در مواجهه با خبرنگاران، از رد و یا تأیید این خبر طفره رفته است.
درگیری‌های چند ماهه نیروهای ارتش و استقلال‌طلبان اوکراین، باعث وخامت شدید شرایط انسانی در این منطقه شده است. در بسیاری از مناطق، آب و برق قطع شده و سوخت نیز به سختی به دست می‌آید. برخی گزارش‌ها از فرار 600 هزار نفر از شهر دونتسک حکایت دارند.
پیش از این، یک کاروان 240 کامیونی از سوی دولت روسیه، کمک‌های بشردوستانه برای مردم این منطقه ارسال شده بود، این کار البته حاشیه‌های فراوانی داشت زیرا پس از معطلی چند هفته‌ای این کامیون‌ها در پشت مرزهای اوکراین، مقامات روس تصمیم گرفتند با توجه به وخامت شرایط انسانی، بدون گرفتن تأییدیه مأموران مرزی اوکراین، کامیون‌ها را به سمت مناطق شرقی این کشور راهی کنند.
در آن زمان نیز رسانه‌ها از بمباران مناطق اطراف مقصد این کامیون‌ها به وسیله توپخانه ارتش اوکراین خبر داده بودند. مقامات اوکراین هم در واکنش گفته بودند که مسئولیت عواقب ورود این کامیون‌ها به حوزه قضایی کی‌یف را بر عهده نمی‌گیرند.
اکثریت ساکنان شرق اوکراین روس‌تبار هستند.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها