امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۴:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109405
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
سرلشکر «ضیاء عبدالمنعم»، کارشناس امور امنیتی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره گفت:‌ باید به تفاهمات منطقه‌ای ...

سرلشکر «ضیاء عبدالمنعم»، کارشناس امور امنیتی مصر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در قاهره گفت:‌ باید به تفاهمات منطقه‌ای برای مبارزه با خطری که بزرگ‌تر از تمام اختلافات ثانویه میان ایران و مصر است، دست یافت، خطری که در فعالیت گروه‌های تروریستی تندرو و در راس آنها گروه تکفیری داعش نمود پیدا می‌کند.

عبدالمنعم افزود:‌ درحال حاضر نه تنها مصر و ایران، بلکه بسیاری از کشورهای منطقه و طرف‌های منطقه‌ای نشست‌هایی را در خصوص بحث و رایزنی درباره نحوه مقابله با خطر داعش و توسعه و گسترش نفوذ آن در منطقه برگزار می‌کنند و این می‌تواند، زمینه مناسبی را برای نزدیکی مجدد تهران – قاهره با کنار نهادن اختلافات ثانویه و ضرورت مقابله با خطر بزرگی فراهم می‌کند که نه تنها عراق و سوریه که تمام جهان را تهدید می‌کند.

این کارشناس امور امنیتی عراق با اشاره به اینکه امکان تشکیل قدرت منطقه‌ای متحد و یکپارچه برای مقابله با داعش وجود دارد، گفت:‌ با کمک این نیرو می‌توان در سریع‌ترین وقت ممکن بر این گروه تروریستی غلبه کرد.

وی افزود:‌ بحران سوریه را نیز می‌توان به همان شیوه بحران عراق و از طریق تشکیل دولت مشارکت ملی که در آن هیچ گروهی به حاشیه رانده نشوند و نظارتی بین المللی مانند یمن بر آن وجود داشته باشد، حل کرد.

رئیس جمهوری ایران پیشتر در سخنانی تصریح کرده بود که کشور متبوعش خواهان برقراری روابطی خوب و گسترده با کشورهای همجوار است و اینکه ایران در مبارزه با تروریسم جدی است و تهران مخالف تروریسم و خشونت است و در برابر آن خواهد ایستاد.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار