امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۰:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 109414
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک ناشر آمریکایی به تازگی کتابی مصور با موضوع داعش و ترور منتشر کرده که مخاطب آن کودکان هستند.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، یک ناشر آمریکایی به تازگی کتابی مصور با موضوع داعش و ترور منتشر کرده که مخاطب آن کودکان هستند.

این کتاب «ترور به روز شده با جهادی جهانی» نام دارد و در آن در کنار تصاویر درباره شکنجه‌ها و آزار و اذیت‌های گروه داعش توضیح داده شده است.

اگرچه این کتاب در نگاه اول یک کتاب علیه گروه تروریستی داعش به نظر می‌رسد ولی با خواندن تنها چند خط از این کتاب، هر مخاطب آگاهی متوجه خواهد شد که این کتاب نیز در ادامه دیگر اقدامات اسلام ستیزانه غرب منتشر شده است.

آنچنانکه در یکی از صفحات این کتاب مردی که توسط گروه داعش مصلوب شده است خطاب به مردم آمریکا می‌گوید: سربریدن، کشتن و مثله کردن مردان، زنان و کودکان بی‌گناه همان چیزی است که گروه داعش می‌خواهد در آمریکا پیاده کند. زمانی‌که داعش به آمریکا بیاید چه خواهید کرد؟
به نظر می‌رسد این رویه همان شعار تکراری «ترس از دشمنی برخواسته از خاورمیانه و امت‌های اسلامی که همواره مردم آمریکا را نشانه رفته و آنها باید همچون گذشته برای دفاع از خود و خانواده‌اشان آماده یک جنگ جدید باشند.»

بنا بر این گزارش، البته این اولین باری نیست که یک ناشر آمریکایی در کتاب کودک به موضوع تروریسم می‌پردازد.

سه سال پیش نیز ناشر کتاب «تروریسم به روز شده» کتاب مصور دیگری تحت عنوان «ما هرگز 11 سپتامبر را فراموش نخواهیم کرد: کتاب کودکان آزادی» برای مخاطب کودک منتشر کرد که جنجال زیادی آفرید.

از کتاب از سوی دو گروه به شدت با انتقاد روبرو شد، عده‌ای منتقدان ادبی بودند که معتقد بودند که این کتاب به هیچ عنوان برای طیف سنی کودکان مناسب نیست و عده دیگر مسلمانان و گروه‌های اسلامی بودند که این کتاب را یک تبلیغ اسلام ستیزانه می‌دانستند.

انجمن روابط اسلامی آمریکایی نیز در نامه‌ای به ناشر کتاب، متذکر شد که کودکان با خواندن این کتاب این سوءتفاهم برایشان به وجود می‌آید که تمامی مسلمانان دشمنان آنها هستند.

علی‌رغم تمام این اعتراضات، این کتاب در کنار کتاب‌های جنجالی دیگری چون «چهره‌های حقیقی تروریسم شیطانی جهان» برای کودکان به فروش می‌رسد. در این میان «واین بل»، ناشر این کتاب‌ها معتقد است که در این میان هیچ کار اشتباهی صورت نگرفته است.

«بل» می‌گوید:هر روز کودکان، والدین، معلمان و متولیان آموزش اخبارهایی مشابه را در تلویزیون می‌بینند و می‌شنوند.فقط این کتاب به والدین اجازه می‌دهد که با کودکان خود بنشینند و درباره آنچه در حال وقوع است برای آنها توضیح دهند، این‌ها تصاویر واقعی هستند... این‌ها موضوعات واقعی هستند.وحشت حقیقی این است که تروریست‌هایی هستند که ممکن است شما و هر کس دیگری را در این کشور تنها به جرم اعتقاد نداشتن به خدا به قتل برسانند.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها